Tlačové správy 2015

Odklon od modelu Cash & Carry priniesol zvýšenie predaja

29.10.2015

Veľkoobchod už nestojí len na tradičnom modeli predaja cash & carry. Profesionálni zákazníci zo segmentu hotelov, reštaurácií a cateringu (HoReCa) a nezávislého maloobchodu šetria v hektickej dobe čas a peniaze tým, že využívajú službu dovozu priamo do svojich prevádzok. Túto im prináša náš najväčší veľkoobchod METRO, ktorý do nej od roku 2013 celoplošne investoval okolo 5,5mil €. O záujme zákazníkov o službu svedčí, že predaje cez ňu rastú medziročne o desiatky percent.

Viac

Dobrým podnikateľom roka sa stal pekár

12.10.2015

Víťazom druhého ročníka súťaže METRO Dobrý podnikateľ sa stal Štefan Földes z Komárna, pekár, ktorý pomáha deťom a ľuďom bez domova. Cenu verejnosti si odniesla pani Zdenka Švábeková. 

Viac

METRO to roztočí v Krčme.

10.9.2015

Rozprúdiť život vo svojej krčme bude môcť výherca súťaže, ktorú pre profesionálnych zákazníkov pripravili veľkoobchod METRO s dodávateľom alkoholických nápojov IMPERATOR.

Viac

Poznáte Dobrého podnikateľa? Dajte o ňom vedieť.

23.6.2015

Máte vo svojom okolí podnikateľov, ktorí pomáhajú ostatným, alebo prispievajú k rozvoju svojho regiónu? Prihláste ich do druhého ročníka súťaže Dobrý podnikateľ, ktorej cieľom je podať im pomocnú ruku a odmeniť ich úsilie.

Viac

Auditorská správa 2014 - METRO Cash & Carry SR

5.6.2015
Stiahnuť

Slovenským vínam bude tento rok kraľovať červené

3.6.2015

O slovenských vinárstvach sa hovorí, že sú silnejšie v bielych vínach, Vínom roka 2015 sa však prekvapujúco stalo červené víno Rulandské modré. Mimoriadne vína tento rok však nájdete aj medzi bielymi, ružovými či šumivými vínami.

Viac

Najlepší otvárač ustríc je Slavomír Dic zo Starej Ľubovne

14.5.2015

Slovenskí profesionálni kuchári si v utorok 12. mája už po štvrtý raz zmerali sily v otváraní ustríc. Na METRO Majstrovstvách Slovenska v otváraní ustríc sa spolu otvorilo viac ako 200 kusov známej lahôdky, víťazstvo si vybojoval Slavomír Dic s výsledným časom 5:17 min.

Viac

300 statočných: drobné predajne vzdorujú tlaku reťazcov

10.02.2015

Slovenskí drobní obchodníci sa reťazcov neboja a dokážu byť konkurencieschopní. Príkladom je aliancia nezávislých maloobchodníkov Môj obchod, ktorá len po dva a pol roku fungovania otvára už 300. predajňu. Zákazníkov privádza z hypermarketov späť do obecných potravín vďaka sile spoločnej značky, modernému zariadeniu a kvalite tovaru...

Viac

Najšikovnejší budúci šéfkuchári sú opäť zo Zvolena

02.02.2015

Na veľtrhu Danubius Gastro si svoje sily už po tretí raz zmerali tí najtalentovanejší študenti gastronomických škôl a učilíšť z celého Slovenska. Ich schopnosti v rámci METRO kuchárskeho päťboja preverili individuálne disciplíny, ale aj tímová práca pri hostení návštevníkov vlastnými špecialitami...

Viac

Bocuse d'Or 2015: Najlepším šéfkuchárom na svete je Nór

28.1.2015

Šéfkuchár Örjan Johannessen z Nórska vyhral najprestížnejšiu kuchársku súťaž na svete Bocuse d'Or. Finálového súboja, ktorý ukončil takmer dvojročný cyklus 15. kola súťaže, sa zúčastnilo 24 šéfkuchárov z celého sveta. Stalo sa tak 27. a 28. januára 2015 vo francúzskom Lyone. Striebornú priečku získal Philip Tessier z USA a bronzovú sošku si odviezol Tommy Myllymaki zo Švédska...

Viac
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa