Benátsko (Veneto)

Benátsko patrí k najproduktívnejším vinárskym oblastiam Talianska. Vinárske oblasti regiónu sa ťahajú od Gardského jazera pozdĺž predhoria Álp až k Benátskemu zálivu a k hranici Friuli. Z približne štyridsiatich pestovaných odrôd sa vyrobí okolo deväť miliónov hektolitrov vína, pričom štvrtina tohto množstva má status D.O.C. Medzi najvýznamnejšie apelácie patria Valpolicella, Amarone della Valpolicella, Bardolino, Prosecco, Soave a Recioto di Soave.

Benátsko

VIAC O BENÁTSKU

Biele vína

Z hľadiska množstva je najvýznamnejším benátskym vínom Soave, ktoré sa pripravuje z bielej odrody Garganega s podielmi Chardonnay, Pinotu bianco či Trebbiana.  

Červené vína 

K typickým modrým odrodám pestovaným na benátskych viniciach patria Corvina, Molinara a Rondinella, ktoré sa používajú pri výrobe vín Valpolicella, Amarone či Bardolino. 

Prírodné podmienky

Vinice vo svahovitých polohách sú orientované na juh a Alpami sú chránené pred studenými severnými vetrami. Zloženie pôdy je komplexné so značným podielom štrku, piesku a ílu.

Služby pre vás

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa oboznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu. 
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa