Benátsko (Veneto)

Benátsko patrí k najproduktívnejším vinárskym oblastiam Talianska. Vinárske oblasti regiónu sa ťahajú od Gardského jazera pozdĺž predhoria Álp až k Benátskemu zálivu a k hranici Friuli. Z približne štyridsiatich pestovaných odrôd sa vyrobí okolo deväť miliónov hektolitrov vína, pričom štvrtina tohto množstva má status D.O.C. Medzi najvýznamnejšie apelácie patria Valpolicella, Amarone della Valpolicella, Bardolino, Prosecco, Soave a Recioto di Soave.

Benátsko

VIAC O BENÁTSKU

Biele vína

Z hľadiska množstva je najvýznamnejším benátskym vínom Soave, ktoré sa pripravuje z bielej odrody Garganega s podielmi Chardonnay, Pinotu bianco či Trebbiana.  

Červené vína 

K typickým modrým odrodám pestovaným na benátskych viniciach patria Corvina, Molinara a Rondinella, ktoré sa používajú pri výrobe vín Valpolicella, Amarone či Bardolino. 

Prírodné podmienky

Vinice vo svahovitých polohách sú orientované na juh a Alpami sú chránené pred studenými severnými vetrami. Zloženie pôdy je komplexné so značným podielom štrku, piesku a ílu.

Služby pre vás

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa oboznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu. 
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac