Vysočina

Už viac než 50 rokov patrí Vysočina v tuzemsku medzi najobľúbenejšie trvanlivé salámy. Neoddeliteľnou súčasťou výroby bolo vždy zrenie a sušenie v prírodných sušiarňach bez riadenej klimatizácie – vďaka tomuto postupu získava Vysočina svoje charakteristické chuťové vlastnosti. V METRO je pre vás táto obľúbená saláma pripravená v praktických baleniach v rôznych hmotnostiach vhodných pre všetky typy zákazníckych skupín.

Vysočina

VIAC O VYSOČINE

Originál z Hodíc

Za vznikom Vysočiny stojí mäsospracujúci závod v Hodiciach, kde sa tradícia výroby trvanlivých salám začala už v roku 1926 založením Akciovej továrne na salámu a požívatiny. Niekdajší komerčný úspech maďarskej salámy dovážanej z Maďarska viedol v roku 1967 k zámeru vyrobiť identický, avšak tepelne opracovaný produkt. Prvá výrobná norma vznikla na jar 1968 a vďaka vysokej obľube medzi zákazníkmi sa produkcia rozšírila aj do ďalších závodov.

Výroba

Opracované mäso je zbavené šliach a blán, ktoré by mohli znehodnotiť vzhľad na reze. Potom sa nechá predmraziť a následne sa spojí s ďalšími surovinami. Všetko sa strojovo spracuje na drobné častice, ktoré tvoria výslednú mozaiku salámy. Zmes sa následne plní do priepustných obalov a údi sa teplým dymom pri teplote 70 °C. V prírodných sušiarňach vzniká dym na otvorených ohniskách, s ktorými obsluha podľa potreby pohybuje. Sušenie v týchto priestoroch prebieha minimálne 12 dní.

METRO Premium

Saláma Vysočina aj ďalšie produkty radu METRO Premium sa vyrábajú podľa pôvodných receptúr z čias, keď prídavné látky neboli rozšírené tak ako dnes. Vďaka tomu sa všetky výrobky tejto značky vyznačujú vysokým podielom mäsa a typickou vôňou po údení. Sú ochucované výhradne prírodným korením a soľou – neobsahujú žiadne látky zvýrazňujúce chuť a farbu, chemické konzervačné látky ani prídavné látky na vystuženie.

Garancia kvality

Mäsové výrobky a lahôdky v našom sortimente majú záruku pôvodu a vynikajú vysokou kvalitou. Ponúkané produkty sú priebežne kontrolované pomocou laboratórnych rozborov a naši dodávatelia podstupujú pravidelné audity.
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa