Vysočina

Už viac než 50 rokov patrí Vysočina v tuzemsku medzi najobľúbenejšie trvanlivé salámy. Neoddeliteľnou súčasťou výroby bolo vždy zrenie a sušenie v prírodných sušiarňach bez riadenej klimatizácie – vďaka tomuto postupu získava Vysočina svoje charakteristické chuťové vlastnosti. V METRO je pre vás táto obľúbená saláma pripravená v praktických baleniach v rôznych hmotnostiach vhodných pre všetky typy zákazníckych skupín.

Vysočina

VIAC O VYSOČINE

Originál z Hodíc

Za vznikom Vysočiny stojí mäsospracujúci závod v Hodiciach, kde sa tradícia výroby trvanlivých salám začala už v roku 1926 založením Akciovej továrne na salámu a požívatiny. Niekdajší komerčný úspech maďarskej salámy dovážanej z Maďarska viedol v roku 1967 k zámeru vyrobiť identický, avšak tepelne opracovaný produkt. Prvá výrobná norma vznikla na jar 1968 a vďaka vysokej obľube medzi zákazníkmi sa produkcia rozšírila aj do ďalších závodov.

Výroba

Opracované mäso je zbavené šliach a blán, ktoré by mohli znehodnotiť vzhľad na reze. Potom sa nechá predmraziť a následne sa spojí s ďalšími surovinami. Všetko sa strojovo spracuje na drobné častice, ktoré tvoria výslednú mozaiku salámy. Zmes sa následne plní do priepustných obalov a údi sa teplým dymom pri teplote 70 °C. V prírodných sušiarňach vzniká dym na otvorených ohniskách, s ktorými obsluha podľa potreby pohybuje. Sušenie v týchto priestoroch prebieha minimálne 12 dní.

METRO Premium

Saláma Vysočina aj ďalšie produkty radu METRO Premium sa vyrábajú podľa pôvodných receptúr z čias, keď prídavné látky neboli rozšírené tak ako dnes. Vďaka tomu sa všetky výrobky tejto značky vyznačujú vysokým podielom mäsa a typickou vôňou po údení. Sú ochucované výhradne prírodným korením a soľou – neobsahujú žiadne látky zvýrazňujúce chuť a farbu, chemické konzervačné látky ani prídavné látky na vystuženie.

Garancia kvality

Mäsové výrobky a lahôdky v našom sortimente majú záruku pôvodu a vynikajú vysokou kvalitou. Ponúkané produkty sú priebežne kontrolované pomocou laboratórnych rozborov a naši dodávatelia podstupujú pravidelné audity.
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac