Alsasko (Alsace)

Alsasko leží v severovýchodnom výbežku Francúzska. Oblasť od zvyšku krajiny oddeľuje pohorie Vogézy a od susedného Nemecka rieka Rýn. Vplyvom historických udalostí sa tu výrazne prepájajú francúzske a nemecké vplyvy. Kombinácia kultúr sa odráža vo všetkých oblastiach – architektúre, jazyku, gastronómii aj vinárstve, v ktorom sa uplatňujú základné odrody z oboch krajín. Alsasko je jedinou francúzskou oblasťou, ktorá si svoju povesť vybudovala výrobou čistých odrodových vín, nie cuvée. Tunajšie podnebie je vhodné najmä na pestovanie bielych odrôd viniča a biele víno tiež tvorí 95 % miestnej produkcie.

Alsasko

 VIAC O ALSASKU

Biele vína

Medzi významné biele odrody patria Gewürztraminer, Muscat d´Alsace, Muscat ottonel, Tokay Pinot Gris, Riesling, Sylvaner, Pinot Alsace Grand blanc, Chardonnay a Chasselas. 

Červené vína

V celkovej tunajšej produkcii zaberajú červené vína iba 5 % a jedinou modrou odrodou pestovanou na alsaských viniciach je Pinot noir, čiže Rulandské modré. 

Prírodné podmienky

Pohorie Vogézy chráni vinice pred vplyvom Atlantiku. Po chladnej zime s častým snežením prichádza obvykle dlhé, suché a veľmi slnečné leto. V zložení pôdy prevažuje vápencový slín. 

Služby pre vás

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť zoznámiť sa so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac