Bordeaux

Územie najslávnejšej vinárskej oblasti sveta sa nachádza na juhozápade Francúzska. Ťahá sa od severu k juhovýchodu od širokého ústia rieky Gironde do Atlantiku, proti jej prúdu až k sútoku riek Garonne a Dordogne, potom k mestu Bordeaux a odtiaľ pozdĺž povodia oboch riek a okolia mesta Libourne. Tunajšie klimatické podmienky spĺňajú všetky predpoklady na úspešný rast viniča. Jednotlivé územia sú špecificky obdarené rôznorodou geologickou štruktúrou, ktorá prispieva k ohromnej rozmanitosti každej z apelácií. Medzi najznámejšie podoblasti patria Médoc, Saint-Estèphe, Pauillac, Saint-Julien a Margaux.

Bordeaux

Bordeaux

Biele vína

Najdôležitejšou bielou odrodou z hľadiska kvality a rozsahu pestovania je Sémillon. Významné postavenie má v tunajších viniciach aj Sauvignon blanc.

Červené vína

Na ľavom brehu je dominantnou odrodou Cabernet Sauvignon, na pravom brehu prevažuje Merlot. Medzi vedľajšie odrody patria napríklad Cabernet franc, Malbec a Petit Verdot.

Prírodné podmienky

Mierne atlantické podnebie prináša dostatok zrážok, Stredofrancúzsky masív chráni územie pred kontinentálnymi mrazmi a veľká plocha Landských lesov udržuje klimatickú rovnováhu regiónu.

 Služby pre vás

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok pomôžu tiež so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa zoznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.