Côtes du Rhone

Vína z údolia rieky Rhôny sa vyznačujú plnou, bohatou a korenistou chuťou a ich popularita je v súčasnosti na veľkom vzostupe. Vinárska oblasť Côtes Du Rhône sa skladá z dvoch základných častí, ktoré sú veľmi odlišné, čo sa týka štýlu aj charakteristík vín, ktoré produkujú. Severná Rhôna, pre ktorú sú typické strmé, úzke pruhy viníc pozdĺž brehov, sa začína približne 15 km na juh od Lyonu pri meste Vienne a končí sa pri meste Valence. Južná Rhona je široké územie ťahajúce sa pozdĺž toku rieky od mesta Montelimar do okolia Avignonu. Medzi najznámejšie apelácie regiónu patria Chateauneuf-du-Pape, Gigondas a Vacqueras.

Côtes du Rhone

VIAC O CÔTES DU RHONE

Biele vína

V severnej Rhône je základnou bielou odrodou Viognier, medzi vedľajšie patria Marsanne a Roussanne. V južnej časti sa popri zmienených pestujú Bourboulenc, Clairette, Grenache blanc a Picpoul.

Červené vína

Hlavnú rolu v produkcii červených vín hrá v prípade severnej Rhôny odroda Syrah, v južnej Rhône sú to ďalej Cinsault, Counoise, Grenache, Mourvèdre, Muscardin, Terret noir a Vaccarese.

Prírodné podmienky

Podnebie je kontinentálne s vplyvom Stredozemného mora. Južná Rhôna je viac ohrozovaná prudkými búrkami a mistrálmi, pred ktorými sú vinice chránené vysádzaním cyprusov a topoľov.

Služby pre vás

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa zoznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa