Toskánsko (Toscana)

Toskánsko je srdcom talianskeho vinohradníctva a súčasne domovom novej vlny talentovaných vinárov a kreatívnych enológov. Spolu s regiónom Piemonte tvoria základy, na ktorých je postavená povesť talianskych vín – práve z toskánskych viníc pochádzajú slávne talianske červené vína Chianti a Brunello. Medzi známe vinárske strediská regiónu patria napríklad Montepulciano, Montalcino, San Gimignano, Chianti či Siena. 

Toskánsko

 VIAC O TOSKÁNSKU

Biele vína 

V produkcii bielych vín dominujú odrody Malvasio a Trebbiano, v toskánskych viniciach sa pestuje aj Chardonnay, Pinot bianco, Roussanne, Sauvignon blanc či Sémillon.  

Červené vína 

Základnou modrou odrodou je Sangiovese, z ktorej sa vyrábajú slávne vína Chianti a Brunello. K vedľajším odrodám sa radia Cabernet Sauvignon, Aglianico, Barbera či Canaiolo.

Prírodné podmienky

V charaktere toskánskych vín sa odráža poloha medzi Tyrrhénskym morom a Apeninským pohorím, nízke zrážky a vysoké letné teploty. Pôda je komplexná s prevahou štrku, vápenca či ílu.

Služby pre vás 

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa oboznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa