Toskánsko (Toscana)

Toskánsko je srdcom talianskeho vinohradníctva a súčasne domovom novej vlny talentovaných vinárov a kreatívnych enológov. Spolu s regiónom Piemonte tvoria základy, na ktorých je postavená povesť talianskych vín – práve z toskánskych viníc pochádzajú slávne talianske červené vína Chianti a Brunello. Medzi známe vinárske strediská regiónu patria napríklad Montepulciano, Montalcino, San Gimignano, Chianti či Siena. 

Toskánsko

 VIAC O TOSKÁNSKU

Biele vína 

V produkcii bielych vín dominujú odrody Malvasio a Trebbiano, v toskánskych viniciach sa pestuje aj Chardonnay, Pinot bianco, Roussanne, Sauvignon blanc či Sémillon.  

Červené vína 

Základnou modrou odrodou je Sangiovese, z ktorej sa vyrábajú slávne vína Chianti a Brunello. K vedľajším odrodám sa radia Cabernet Sauvignon, Aglianico, Barbera či Canaiolo.

Prírodné podmienky

V charaktere toskánskych vín sa odráža poloha medzi Tyrrhénskym morom a Apeninským pohorím, nízke zrážky a vysoké letné teploty. Pôda je komplexná s prevahou štrku, vápenca či ílu.

Služby pre vás 

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa oboznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac