Piemont (Piemonte)

Piemont je druhý najväčší vinársky región v Taliansku. Zahŕňa podhorie Álp, pohorie Langhe a Monferrato a početné údolia prítokov Pádu, najdlhšej talianskej rieky. Oblasť sa delí na päť podoblastí – Langhe, Monferrato, Coste della Sesia, Canavese a Colline Novarese. V piemontskej produkcii prevažujú červené vína, z ktorých najznámejšie sú Barolo a Barbaresco. Medzi bielymi vínami sa obľube teší najmä Gavi, vysokú kvalitu dosahuje aj šumivé víno Asti. 

Piamonte

VIAC O PIEMONTE

Biele vína

Najvýznamnejšou bielou odrodou je Cortese, ktoré je základom pre populárne víno Gavi. V piemontských viniciach sa ďalej pestuje Moscato a Chardonnay. 

Červené vína 

Najslávnejšie červené vína z Piemontu sa vyrábajú z odrody Nebbiolo a Barbera, k vedľajším odrodám sa radia napríklad Bonarda či Vespolina. 

Prírodné podmienky 

Podnebie je ovplyvnené severozápadným pásmom Álp a Apeninami. V lete je veľmi teplo a zimy sú takmer kontinentálne chladné, čo veľmi priaznivo pôsobí na pestovanie viniča. 

Služby pre vás 

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa zoznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac