Piemont (Piemonte)

Piemont je druhý najväčší vinársky región v Taliansku. Zahŕňa podhorie Álp, pohorie Langhe a Monferrato a početné údolia prítokov Pádu, najdlhšej talianskej rieky. Oblasť sa delí na päť podoblastí – Langhe, Monferrato, Coste della Sesia, Canavese a Colline Novarese. V piemontskej produkcii prevažujú červené vína, z ktorých najznámejšie sú Barolo a Barbaresco. Medzi bielymi vínami sa obľube teší najmä Gavi, vysokú kvalitu dosahuje aj šumivé víno Asti. 

Piamonte

VIAC O PIEMONTE

Biele vína

Najvýznamnejšou bielou odrodou je Cortese, ktoré je základom pre populárne víno Gavi. V piemontských viniciach sa ďalej pestuje Moscato a Chardonnay. 

Červené vína 

Najslávnejšie červené vína z Piemontu sa vyrábajú z odrody Nebbiolo a Barbera, k vedľajším odrodám sa radia napríklad Bonarda či Vespolina. 

Prírodné podmienky 

Podnebie je ovplyvnené severozápadným pásmom Álp a Apeninami. V lete je veľmi teplo a zimy sú takmer kontinentálne chladné, čo veľmi priaznivo pôsobí na pestovanie viniča. 

Služby pre vás 

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa zoznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa