Slovenským vínam bude tento rok kraľovať červené

3. jún 2015

O slovenských vinárstvach sa hovorí, že sú silnejšie v bielych vínach, Vínom roka 2015 sa však prekvapujúco stalo červené víno Rulandské modré. Mimoriadne vína tento rok však nájdete aj medzi bielymi, ružovými či šumivými vínami.

Rulandské modré, neskorý zber, ročník 2012 sa stalo slovenským Vínom roka z viac ako 200 vín z celého Slovenska. Ľahké červené víno z pomerne malého vinárstva Neco estate winery si získalo odbornú porotu, ktorá mu v slepom rozstrele z 5 najlepšie hodnotených vín v zložení biele, ružové a červené udelila cenu Grand Prix v 11.ročníku súťaže METRO Víno roka.

Suchým a polosuchým vínam bude tento rok vládnuť Winterberg winery so svojím Rulandským bielym, neskorý zber, ročník 2013. Zaujal tiež Sauvignon z vinárstva Almázia Čajkovič. Milovníci sladkých a polosladkých vín by mali svoj zrak a chuťové poháriky obracať na Pálavu od Eleska, 6-putňový Tokajský výber, ročník 2006 z Tokaj & Co a Frankovku modrú, ročník 2013 z Villa Víno Rača.

Niet pochýb, že na Slovensku stále trvá záujem o ružové vína a aktuálne rastie dopyt aj po šumivých vínach. Vyvážené jemné kyselinky s malinovým podtónom odhalíte v ocenenom ružovom Cabernet Sauvignon rosé od Dubovský&Grančič, ročník 2014. Z ružového vás tento rok môže upútať aj Frankovka modrá rosé, kabinetné 2014 od ELESKO a Víno Matyšák, Cabernet sauvignon ružové, ročník 2014. Šumivé vína zastupuje Pállfy sekt extra suché víno z Víno Nitra, Matyšák sekt brut z Víno Matyšák a Hubert sekt Cabernet sauvignon Blanc de Noir brut, Hubert J.E.

„Slováci sa už teraz môžu tešiť, pretože tento ročník priniesol chuťovo mimoriadne lahodné vína, ktoré určite nájdu v našom sortimente,“ hovorí someliér METRO Richard Süss: „Tento ročník opäť potvrdil, že na Slovensku máme skutočne dobrých vinárov. Navyše aj malé vinárstva dokázali, že sa vedia v kvalite vín vyrovnať tým veľkým a známym.“ 12-členná odborná porota degustovala tento rok 236 vzoriek vín z 37 výhradne slovenských vinárstiev súlade s pravidlami Medzinárodnej únie enológov.

 


Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:

Dominika Mózová
Media & Communication Consulting, spol. s r. o.
E-mail: dominika.mozova@mcc.sk
Tel. č.: +421 2 53 41 00 85, +421 948 474 028


Eva Šoucová
Media & Communication Consulting, spol. s r.o.
E-mail: eva.soucova@mcc.sk
Tel.č.: +421 2 53 41 00 85, +421 948 268 368

METRO Cash & Carry má zastúpenie v 29 krajinách sveta s viac ako 750 veľkoobchodnými centrami typu cash&carry. Zamestnáva viac ako 120-tisíc ľudí a vo finančnom roku 2012/2013 dosiahlo tržby vo výške približne 31 miliárd eur (pro forma prepočet). METRO Cash & Carry je predajná divízia METRO GROUP, jednej z najväčších medzinárodných maloobchodných a veľkooobchodných spoločností. Vo finančnom roku 2012/2013 dosiahla skupina tržby vo výške približne 66 miliárd eur. Celkovo má viac ako 265-tisíc zamestnancov a prevádzkuje približne 2 200 predajných centier v 32 krajinách. Výkonnosť celej skupiny je založená na sile jej jednotlivých obchodných divízií, ktoré pôsobia nezávisle v rámci ich trhového segmentu: METRO/Makro Cash & Carry – medzinárodný líder v oblasti samoobslužných veľkoobchodných predajní, hypermarkety Real, Media Markt a Saturn – európska jednotka v oblasti maloobchodov so spotrebnou elektronikou, a obchodné domy Galeria Kaufhof. Viac informácií nájdete na www.metrogroup.de.

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov s predajnou plochou každého 7 500 m². Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika a priame nákupy vo veľkých objemoch umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny profesionálnych zákazníkov – na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru.

 

Kontakt:


Martin Jaroš
Communications Manager
METRO Cash & Carry SR s.r.o.
Tel.: +421 240 585 190
martin.jaros@metro.sk

Viac na www.metro.sk alebo www.facebook.com/metro.sk.


Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa