Burgundsko (Bourgogne)

Burgundsko sa radí medzi najznámejšie vinárske regióny sveta. Vinič sa pestuje v troch departmentoch: Yonne, Cote d'Or a Saône-et-Loire. Celková výmera viníc je takmer 24 000 hektárov a ročne sa tu vyrobí zhruba 1,3 milióna hektolitrov vína. Medzi najznámejšie podoblasti patria Chablis, Côte de Nuits, Côte de Beaune, Mâconnais a tiež Beaujolais – kraj preslávený mladým vínom Beaujolais Nouveau, ktoré je svetu slávnostne predstavené každý tretí novembrový štvrtok.

Burgundsko

VIAC O BOURGOGNE

Biele vína

V burgundskej produkcii bielych vín hrajú hlavnú rolu odrody Chardonnay a Aligoté. Medzi vedľajšie odrody sa radia Pinot blanc, Sauvignon blanc a Melon de Bourgogne.

Červené vína

Na výrobu červených vín, ktoré Burgundsku prinášajú slávu po celom svete, sa používajú najmä odrody Pinot noir a Gamay, ďalej napríklad Pinot gris, Pinot liébault, Tressot či César.

Prírodné podmienky

V charaktere tunajších vín sa odráža mierna kontinentálna klíma, leto je však menej stabilné než v južných vinárskych pásmach. Pôda prevláda vápencová, miestami je ílovitá či piesčitá.

Služby pre vás

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa zoznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac