Talianske šumivé vína

História šumivých vín sa v Taliansku začala písať koncom 19. storočia, keď Antonio Carpené s tromi partnermi založil podľa vzoru francúzskych vinárov spoločnosť na výrobu šampanského. Šampanské síce nevyrábala, dala však základ slávnemu Proseccu, ktoré sa postupom času stalo módnym nápojom a získalo si obľubu po celom svete. Popri tomto najznámejšom reprezentantovi ponúka Taliansko veľa ďalších šumivých vín, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. 

Italská šumivá vína

VIAC O TALIANSKYCH ŠUMIVÝCH VÍNACH

Ako sa vyrábajú 

Šumivé vína vznikajú druhotným kvasením, a to buď priamo vo fľaši (tzv. šampanská metóda), alebo v uzatvorených tankoch, keď je víno následne plnené do fliaš (Charmatova metóda). 

Prosecco 

Domovom tohto osviežujúceho nápoja je Benátsko. Vyrába sa z odrody Glera, ktorú v kupáži menším podielom doplňujú ďalšie odrody. Ročná produkcia predstavuje 21 miliónov fliaš. 

Ostatné šumivé vína 

Medzi známych predstaviteľov talianskych šumivých vín patrí napr. Asti vyrábané v regióne Piemonte, ďalej Franciacorta z Lombardie či Trento z vinárskej oblasti Trentino-Alto Adige.  

 Služby pre vás 

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa oboznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.  
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac