Dusená šunka

Dusená šunka je jemná, krehká a šťavnatá. Využitie nachádza predovšetkým v studenej kuchyni ako súčasť obložených mís či sendvičov, uplatní sa tiež v zapekaných pokrmoch, v kombinácii s vajcami, cestovinami či zemiakmi. V sortimente METRO si môžete vybrať z nepreberného množstva druhov dusených šuniek z domácej aj zahraničnej produkcie, ktoré sú pripravené na spracovanie v gastronomických zariadeniach aj na ďalší predaj v maloobchodnej sieti.

Dušená šunka

Viac o dusenej šunke

Čisté svalové bielkoviny (ČSB)

Základným ukazovateľom kvality je obsah čistých svalových bielkovín, keď sa od celkovej bielkoviny nachádzajúcej sa vo výrobku odpočítajú bielkoviny spojivového tkaniva, teda väziva a šliach. Čím nižšia je hodnota ČSB, tým vyšší je obsah vody vo výrobku. Pri najkvalitnejších šunkách sa obsah ČSB takmer rovná ich obsahu v mäse.

Akostné triedy

Šunka najvyššej akosti musí obsahovať minimálne 16 % čistých svalových bielkovín, v prípade výberovej šunky je najnižšou možnou hodnotou 13 %. Šunky označované ako štandardné musia mať aspoň 10 % ČSB. Výrobky s nižšou hodnotou než 10 % sa nesmú predávať pod názvom šunka – nesú označenie nárez.

Správny výber

Pri výbere kvalitnej šunky sa vyplatí venovať pozornosť niekoľkým kritériám. Prvým z nich je označenie akostnej triedy a obsahu ČSB, ktoré musí byť uvedené na obale. Na reze šunky by mali byť viditeľné jednotlivé svaly, farba by mala zodpovedať použitému druhu mäsa a plátky sa nesmú trhať ani byť gumové.

Kvalita vlastných značiek

Pod značkou METRO Chef sú pre vás pripravené šunkové špeciality podľa tradičných overených receptúr za atraktívne ceny. Pri ich výbere spolupracujeme s preverenými výrobcami. Zákazníkom, ktorí hľadajú za výhodnú cenu kvalitu značkových produktov, je určený rad Fine Life. Značka ARO zahŕňa produkty štandardnej kvality za bezkonkurenčné ceny.
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa