Francúzske šumivé vína

Za objaviteľa dnešnej podoby šampanského sa považuje benediktínsky mních Dom Pérignon, ktorý žil na prelome 17. a 18. storočia v opátstve Hautvillers neďaleko Remeša. Veľa zdrojov však túto legendu spochybňuje či priamo vyvracia. Isté však je, že francúzske šumivé vína na čele s pravým šampanským predstavujú absolútnu špičku a sú po stáročia vzorom pre celý vinársky svet. 

Francouzská šumivá vína

 VIAC O FRANCÚZSKYCH ŠUMIVÝCH VÍNACH 

Ako sa vyrábajú 

Šumivé vína vznikajú druhotným kvasením, a to buď priamo vo fľaši (tzv. šampanská metóda), alebo v uzatvorených tankoch, keď  je víno následne plnené do fliaš (Charmatova metóda). 

Champagne 

Označenie šampanské môžu niesť iba šumivé vína z oblasti Champagne. Pestovanie a výroba sa riadia prísnymi pravidlami, odrodami sú takmer výhradne Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay.  

Crémant 

Sekty vyrobené šampanskou metódou v iných francúzskych oblastiach sa označujú názvom Crémant. Charakterizuje ich drobnejšie perlenie, ktoré po naliati vytvára hustú „smotanovú“ penu.  

 Služby pre vás 

Vínotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok tiež pomôžu so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne usporadúvame ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa oboznámiť so zaujímavými vínami z nášho sortimentu.  
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac