Hlavné jedlá

Hlavné jedlá

INŠPIRUJTE SA!

Hovädzie a teľacie mäso

HOVÄDZIE A TELACIE MÄSO

Skvele chutí, je výživné a úžasne všestranné. Z hovädzieho mäsa pripravíte skvelý steak, pikantný guláš, šťavnatý burger, lahodné pečené mäso aj delikátne dusené líčka. Jemné teľacie vynikne v podobe doružova upečeného hrebienka, slávneho talianskeho ossobucca a, samozrejme, legendárneho viedenského rezňa.
Zistiť viac
Bravčové maso

BRAVČOVÉ MÄSO

V českej kuchyni má bravčové mäso výsadnú pozíciu. Rezeň zo šťavnatej krkovičky, jemné pečené mäso zo stehna alebo pliecka, fašírky s mletým bôčikom, dozlatista upečené koleno, domáce klobásy… Využite jeho potenciál na maximum!
Zistiť viac
Hydina

HYDINY

Kuracie, morčacie, husacie, kačacie… Hydinové mäso rozhodne nie je nudné, naopak! Hodí sa na pečenie, dusenie, grilovanie, na rolády aj na minútkovú úpravu. Vyskúšajte morčací valček s holandskou omáčkou, kurací burger alebo kačacie prsia s medom a pomarančom. Úspech zaručený!
Zistiť viac
Králičie mäso

KRÁLIČIE MÄSO

Králik poskytuje vynikajúce mäso jemnej chuti, ktoré je ľahko stráviteľné, obsahuje vysoký podiel bielkovín a malé množstvo tuku. Výborne bude chutiť pečený na horčici, pozvoľna varený vo vývare aj vo forme guliek z mletého mäsa. Delikatesou je králičie stehno konfitované v masti.
Zistiť viac
Jahňacie

JAHŇACIE MÄSO

Aromatické jahňacie sa vyznačuje jemnosťou, krehkosťou a vysokým obsahom zdraviu prospešných látok. Najviac kulinárskej pozornosti sa mu dostáva v jarných mesiacoch, keď sa jeho osobitá chuť dokonale snúbi s ďalšími sezónnymi ingredienciami. Odporučiť môžeme napríklad jahňacie plece so žihľavovou plnkou alebo jahňacie kotletky s maslovými reďkovkami.
Zistiť viac
Zverina

ZVERINA

Mäso zvierat žijúcich vo voľnej prírode je vysokokvalitné, veľmi výživné a predovšetkým nesmierne chutné. V sezónnom menu by preto určite nemala zverinová špecialita chýbať. Stávkou na istotu bude guláš z diviaka, jelení chrbát so šípkovou omáčkou alebo dusené muflonie stehno. Máme pre vás aj mnoho ďalších skvelých receptov!
Zistiť viac
Ryby

RYBY

Jemné rybacie mäso si zaslúži citlivé zaobchádzanie a vhodnú úpravu, ktorá podčiarkne jeho chuť. Rozhodne to však neznamená, že neponúka priestor na kreativitu. V našom protfóliu rybacích receptov nájdete mnoho inšpirácie na prípravu obľúbených morských aj sladkovodných rýb v neobvyklých chuťových kombináciách.
Zistiť viac
Plody mora

PLODY MORA

Krevety, chobotnice, sépie, slávky, ustrice, homáre… Plody mora sa radia k známym a atraktívnym delikatesám. Pri ich príprave sa môžete inšpirovať stredomorskou kuchyňou, ich potenciál však skvele využívajú aj ázijské krajiny. Ktorým kulinárskym smerom sa vydáte?
Zistiť viac
Bezmäsité

BEZMÄSÁ JEDLÁ

Vegetariánske a vegánske jedlá získavajú v posledných rokoch na popularite v domácich aj profesionálnych kuchyniach. Bezmäsité pokrmy v modernom poňatí totiž ponúkajú pestrú škálu zaujímavých kombinácií, skvele vyzerajú a sú veľmi chutné. Chcete sa presvedčiť? Vyskúšajte šťavnatý veggie burger, farebnú buddha bowl alebo tekvicovo-ricottové halušky.
Zistiť viac
Pre vás
ZÁKAZNÍCI
Staňte sa METRO ZÁKAZNÍKEM
Staňte sa zákazníkom METRO a užívajte si všetky výhody  
Získať  METRO kartu
Metro karta
NEWSLETTER
prihláste se na odber noviniek
zistite viac o exkluzívnych novinkách  
Chcem odoberať newsletter
Newslettter
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Prehliadnite si aktuálnu ponuku.

Do ponuky