Pražská šunka

Pražská šunka patrí medzi originálne tuzemské produkty, ktoré sa preslávili po celom svete. Už koncom 19. storočia sa jej sláva rozšírila do krajín Rakúsko-Uhorska, Nemecka či Francúzska a onedlho nato sa presadila aj za oceánom. Šťavnatá, zľahka vyúdená šunka na kosti sa hodí na priamu konzumáciu, ale uplatní sa aj v teplej kuchyni a vynikajúca je grilovaná.

Pražská šunka

Viac o Pražskej šunke

História

Za zrodom Pražskej šunky stojí mäsiar a údenár František Zvěřina, ktorý v roku 1857 ako prvý naložil a vyúdil celé bravčové stehno. Špecifická chuť zákazníkov nadchla a postup začali čoskoro napodobňovať aj ďalší výrobcovia. Najznámejším z nich bol Antonín Chmel, zakladateľ firmy v Prahe na Zvonařke, ktorý sa stal exportérom Pražskej šunky do celej Európy aj USA.

Výroba

Bravčové stehno sa zaguľatí tzv. pražským rezom a presolí sa nastreknutím nálevu po žile – tento viac ako sto rokov starý postup nenaruší svalovinu vpichmi ihiel, ako je to pri použití moderných strojov. Bravčové stehná sa potom naložia na 5 – 6 týždňov do nálevu a po 14 dňoch sa preukladajú. Nakoniec sa osušia, v udiarni získajú zlatistú farbu, uvaria sa a schladia.

METRO Premium

Pod vlastnou značkou METRO Premium ponúka METRO originálnu Pražskú šunku špičkovej kvality. Základom sú starostlivo vybrané bravčové stehná s kosťou a kolenom, ktoré sa ďalej spracovávajú podľa pôvodnej receptúry z roku 1933. Výsledkom je lahodná šunka zlatistej farby s tenkou vrstvou tuku na povrchu.

Garancia kvality

Mäsové výrobky a lahôdky v našom sortimente majú záruku pôvodu a vynikajú vysokou kvalitou. Ponúkané produkty sú priebežne kontrolované pomocou laboratórnych rozborov a naši dodávatelia podstupujú pravidelné audity.
Staňte sa zákazníkom

Ak máte firmu alebo ste SZČO, staňte sa naším zákazníkom behom pár minút.

Zaregistrujte sa
Kde sme

Nájdite svoju najbližšiu METRO predajňu.

Navštívte nás
dialogcheck
Akciová ponuka

Pozrite si aktuálnu ponuku.

Viac