Osvetlenie

METRO ponúka široký sortiment svietidiel a svetelných zdrojov vhodných na vybavenie kancelárie aj domáceho prostredia. Vyberať možno svietidlá s umiestnením na strop alebo stenu, ponuku výrazných solitérov dopĺňajú nenápadné svetlá. Stolné lampy dodajú potrebné osvetlenie pracovnému miestu, stojace lampy vytvoria atmosféru v miestnosti.

Osvětlení

Viac o osvetlení

Stolné a stojace lampy

Pracovná lampa je síce dôležitým pomocníkom pri práci, zároveň však plní úlohu výrazného doplnku v rámci interiéru, preto je potrebné ju voliť nielen podľa možnosti dosahu a svetelného zdroja, ale tiež podľa vonkajšej farby a dizajnu.

Svetelné zdroje

METRO ponúka širokú paletu svetelných zdrojov do stolných aj stropných lámp. Vyberať možno LED, halogénové alebo úsporné žiarovky a žiarivky, ktoré poskytujú studenú, ale aj teplú bielu farbu svetla. K dispozícii sú jednotlivo, ale aj vo výhodných baleniach po viacerých kusoch.

Stropné a nástenné svietidlá

Nástenné, závesné alebo vsadené stropné svietidlá zaisťujú hlavné osvetlenie miestnosti. V súčasnosti sa už nespolieha na jediné hlavné svietidlo, ale uprednostňuje sa systém viacerých svietidiel, ktorý v miestnosti vytvorí rovnomerné rozptýlené svetlo.

Správne osvetlenie

Nedostatočné osvetlenie v kancelárii vedie k únave očí, nevhodné svetlo môže zrak aj poškodiť. Kancelária by mala byť osvetlená rozptýleným rovnomerným svitom z centrálneho zdroja, stolná lampa potom slúži na podporu pracovného miesta. Zdroj stolnej lampy nesmie oslňovať, na pravákovu pracovnú plochu by lampa mala svietiť zľava, na ľavákovu z opačnej strany.
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa