Skartácia

Skartácia dokumentov je jediný naozaj účinný spôsob, ako doma aj v kancelárii ochrániť dôverné informácie, aby sa nedostali do cudzích rúk. Skartovať sa okrem papiera dajú aj CD a DVD nosiče alebo platobné karty. Podnikatelia majú dokonca zo zákona povinnosť po uplynutí príslušnej lehoty bezpečne zlikvidovať uchovávané dokumenty s osobnými údajmi zamestnancov.

Skartace

Viac o skartácii

Ďalšie funkcie

Skartovacie stroje môžu byť vybavené ďalšími funkciami. Patrí k nim ultratichý chod alebo automatické vypnutie po uplynutí určitého času od poslednej skartácie. Bezpečnostná zámka proti neželanému spusteniu alebo automatické zastavenie skartácie pri nevhodnom dotyku rukou zabráni možným nehodám.

Objem skartácie

Skartovacie stroje sa líšia podľa toho, koľko hárkov papiera dokážu rozrezať. Na domáce účely stačí prístroj na likvidáciu maximálne 160 hárkov denne, pre väčšie kancelárie sa hodí výkonnejší typ na skartáciu až 2 000 kusov papiera denne. Pozornosť je potrebné venovať aj tomu, či skartovačka likviduje len papier, alebo aj kancelárske spinky, CD alebo plastové karty.

Stupeň zabezpečenia

Stupeň bezpečnosti skartovacieho stroja sa udáva na stupnici DIN 1–DIN 4, ktorá označuje veľkosť rozrezaných dielov. Základný DIN 1 rozreže papier A4 na 30 prúžkov šírky 7 mm, najvyšší stupeň DIN 4 rozdelí papier A4 na 3 000 dielikov veľkosti 2 x 10 mm.

Špičkové produkty za priaznivé ceny

Rad produktov SIGMA prináša za nižšiu cenu skartovacie stroje kvalitatívne porovnateľné s výrobkami zavedených značiek. Skartovačky značky SIGMA predstavujú racionálne riešenie likvidácie dokumentov doma aj v kancelárii. Široká ponuka skartovačiek SIGMA pokrýva všetky stupne bezpečnosti a hodí sa pre domácnosti aj kancelárie všetkých veľkostí.
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa