Etika, dôvera a férový prístup

Späť na Spoločenskú zodpovednosť

Dodávatelia

Každoročne od roku 2016 organizujeme podujatie „Deň súkromného podnikania“. V rámci tohto projektu môžu všetci drobní podnikatelia pripraviť pre svojich zákazníkov a klientov nejakú špeciálnu akciu a METRO ju následne pomôže spropagovať špeciálnymi marketingovými aktivitami a masívnou reklamnou kampaňou.

Záleží nám na dodržiavaní ľudských práv v dodávateľskom reťazci, na dodávateľov kladieme vysoké požiadavky.

Záleží nám na transparentnosti a dohľadateľnosti pôvodu produktov.

V obchodnom kontakte so svojimi dodávateľmi preferujeme využívanie moderných technológií, ktoré uľahčujú vzájomnú spoluprácu a výrazne urýchľujú tok tovaru. Využívame elektronickú výmenu dát (EDI). Hlavným cieľom EDI je postupná náhrada papierových dokumentov elektronickými.

Zákazníci

Každý náš zákazník má svojho obchodného poradcu, ktorý mu je k dispozícii 5 dní v týždni a poskytne mu komplexný balík služieb potrebných pre podnikanie.

Na každom veľkoobchodnom stredisku METRO je pre držiteľov zlatých a strieborných kariet k dispozícii Pult služieb partnerom. Naši pracovníci tu pomáhajú vyriešiť rôzne otázky a pripomienky, ponúknu dobrú kávu a predstavia aktuálnu ponuku tovaru a služieb.

Už niekoľko rokov organizujeme METRO Akadémiu, v rámci ktorej organizujeme kulinárske kurzy pre našich zákazníkov zo segmentu HoReCa

Pre našich zákazníkov sme rozbehli projekt Udržateľná reštaurácia, v ktorom im pomáhame s prechodom na udržateľnú prevádzku

METRO distribúcia - chceme pomôcť našim partnerom ušetriť čas a starosti spojené so zásobovaním ich prevádzok a obchodov

V rámci našich služieb ponúkame podporu zákazníkom pri prechode na digitálne riešenia. Vyvinuli sme vlastnú online platformu DISH (obsahuje vytvorenie webu pre gastronómiu, prepojenie s Google Moja Firma alebo efektívny online rezervačný a objednávkový systém).

Ponúkame aj mobilnú aplikáciu „Moje METRO“, kde zákazníci získajú jednoduchý prístup k sortimentu, akciovým ponukám, zľavovým kupónom a mnohým ďalším výhodám.

Snažíme sa podporovať aj medzinárodné projekty ako Bocuse d’Or, kde sme generálnym partnerom tejto najprestížnejšej svetovej súťaže.