METRO vyzbieralo viac ako tri tony potravín pre ľudí v núdzi

13. mája 2019

Potravinová zbierka, ktorú zorganizoval veľkoobchod METRO od 4. do 5. apríla 2019, sa stretla sveľkým úspechom. Vo všetkých šiestich predajniach sa podarilo vyzbierať spolu až 3 375 kilogramov potravín. Následne ich METRO poslalo chudobným ľuďom atakým, ktorí sa ocitli vťažkej životnej situácii.

„V súlade s našou filozofiou sa snažíme neustále pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Preto sme sa aj tento rok rozhodli počas dvoch dní vo všetkých našich predajniach spustiť potravinovú zbierku. Naozaj sa tešíme, že sa do nej zapojilo toľko darcov,“ uviedla hovorkyňa METRO Cash & Carry SR Romana Nýdrle.

Prerozdelenie potravín mala následne na starosti Potravinová banka Slovenska. Je to občianske združenie shumanitárnym zameraním, ktoré zhromažďuje, skladuje aprideľuje potraviny rôznym charitatívnym organizáciám.

„Potravinová zbierka opäť po roku ukázala, že ak sa ľudia spoja pre dobrú vec, môže priniesť skvelý výsledok. Vyzbierané potraviny aspoň trošku pomôžu ľuďom, ktorí to nemajú ľahké. Môžem len vyzdvihnúť skvelú spoluprácu s veľkoobchodom METRO. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa nejakým spôsobom podieľali na tejto zbierke. Potravinová banka Slovenska potraviny prerozdelila medzi spolupracujúce organizácie.

S výsledkom zbierky sme spokojní, pomohla prežiť ľuďom v núdzi dôstojnejšie Veľkonočné sviatky,” zhrnul Marko Urdzik, riaditeľ Potravinovej banky Slovenska.

Partnermi zbierky boli aj Bratislavská arcidiecézna charita, Rádio Jemné aspoločnosť Unilever. Ak si ľudia vobdobí pred Veľkou nocou zakúpili výrobky značky Unilever, časť zich predajnej ceny takisto putovala cez Potravinovú banku na pomoc ľuďom vnúdzi. Takýmto spôsobom sa vďaka firme Unilever vyzbieralo ďalších 1 632,45 eura.

METRO však pomáha ľuďom vnúdzi pravidelne. Každý rok do Potravinovej banky Slovenska odovzdá tony potravinových prebytkov, ktorým sa už blíži konečný dátum spotreby. Vo finančnom roku 2018 takto zhromaždilo až 120 ton potravín v hodnote 137 788 eur. Dlhodobo preto patrí medzi najväčších darcov do Potravinovej banky.

„Naše ciele sú jasné – vmaximálnej možnej miere zabrániť plytvaniu potravinami a pomôcť ľuďom. Odovzdávaním jedla dokážeme naplniť oba. Budeme sa naďalej snažiť, aby sa potraviny, ktoré nie sú nijako znehodnotené, no blíži sa im dátum spotreby, dostali kľuďom vnúdzi,“ dodala Romana Nýdrle.Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:

Kristína Krištúfková
AMI Communications Slovakia
E-mail: kristina.kristufkova@amic.sk
Tel. č.: +421948606246

METRO Cash & Carry má zastúpenie v 29 krajinách sveta s viac ako 750 veľkoobchodnými centrami typu cash&carry. Zamestnáva viac ako 120-tisíc ľudí a vo finančnom roku 2012/2013 dosiahlo tržby vo výške približne 31 miliárd eur (pro forma prepočet). METRO Cash & Carry je predajná divízia METRO GROUP, jednej z najväčších medzinárodných maloobchodných a veľkooobchodných spoločností. Vo finančnom roku 2012/2013 dosiahla skupina tržby vo výške približne 66 miliárd eur. Celkovo má viac ako 265-tisíc zamestnancov a prevádzkuje približne 2 200 predajných centier v 32 krajinách. Výkonnosť celej skupiny je založená na sile jej jednotlivých obchodných divízií, ktoré pôsobia nezávisle v rámci ich trhového segmentu: METRO/Makro Cash & Carry – medzinárodný líder v oblasti samoobslužných veľkoobchodných predajní, hypermarkety Real, Media Markt a Saturn – európska jednotka v oblasti maloobchodov so spotrebnou elektronikou, a obchodné domy Galeria Kaufhof. Viac informácií nájdete na www.metrogroup.de.

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov s predajnou plochou každého 7 500 m². Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika a priame nákupy vo veľkých objemoch umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny profesionálnych zákazníkov – na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru.

 

Kontakt:

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace
METRO Cash & Carry SR s.r.o.
Tel.: +420 220 389 521
Email: romana.nydrle@makro.cz

Viac na www.metro.sk alebo www.facebook.com/metro.sk.


Tlačová správa na stiahnutie
Card
Staňte sa zákazníkom

Registrovať sa