Syry

METRO ponúka viac než tisíc druhov syrov, a to od slovenskej klasiky až po preslávené zahraničné delikatesy. Snažíme sa uspokojiť rozličné chute zákazníkov, a tak si môžete vybrať z produktov vyrobených z kravského, ovčieho, kozieho aj byvolieho mlieka. Okrem tradičných syrov ponúkame aj produkty pochádzajúce z ekologických chovov.


Vyberte si z našej širokej ponukyObľúbené druhy syra


Viac o syroch

  • Tisíce druhov a chutí

    Syr patrí medzi najstaršie, najvýživnejšie a najchutnejšie potraviny. Vyrába sa predovšetkým z kravského, kozieho a ovčieho mlieka, ale aj z mlieka tiav, koní, indických byvolov a jakov. Syry sa rozdeľujú do niekoľkých skupín. Z hľadiska konzistencie rozlišujeme syry tvrdé (parmezán, čedar, gruyére), polotvrdé (gouda, eidam), mäkké (camembert, brie), čerstvé (cottage, ricotta, mascarpone) a hnetené (mozzarella, parenica). Syry sa delia aj podľa obsahu tuku na vysokotučné, plnotučné, polotučné, nízkotučné a odtučnené. Ďalším kritériom je druh ušľachtilej plesne, ktorá bola použitá pri výrobe – syry s bielou plesňou (penicillium camemberti) alebo s modrou plesňou (penicillium roqueforti).

  • Ako vyberať syry

    Pri nákupe syrov je potrebné venovať pozornosť niekoľkým kritériám. Na prvom mieste stojí čerstvosť a kvalita, preto vždy skontrolujte dátum spotreby a overte si, či nie je porušený obal. V prípade krájaných syrov možno nedostatky spoznať na prvý pohľad – patria medzi ne predovšetkým oschnuté časti syra a napadnutie plesňou. Konkrétny výber druhu sa riadi chuťovými preferenciami konzumentov a možnosťami kuchynského spracovania. Rolu môžu hrať aj zdravotné hľadiská – pri problémoch s nadváhou je vhodné uprednostniť produkty s nižším obsahom tuku, ochorenie obličiek a srdca zas vylúči z výberu výrazne slané syry.

  • Na mieru vašim potrebám

    METRO sa snaží vychádzať v ústrety všetkým zákazníckym skupinám a ich potrebám. Sortiment pravidelne obohacuje o novinky, výrobky v biokvalite, sójové produkty a produkty so zníženým obsahom laktózy. Výrobky radu Fine Food sú určené pre maloobchodných predajcov, ktorí sa chcú odlíšiť od konkurencie a svojim zákazníkom by radi ponúkli atraktívne potraviny za priaznivé ceny. HoReCa zákazníkom ponúkame možnosť vybrať si z väčších balení, ktoré sú dokonale prispôsobené gastroprevádzkam.

Garancia kvality

V záujme zachovania chuťových kvalít a zdravotnej nezávadnosti všetkých chladených potravín je nevyhnutné dodržiavanie chladiaceho reťazca od výrobcu až ku koncovému spotrebiteľovi. Oddelenie kvality METRO dbá nielen o kvalitatívne postupy a procesy v jednotlivých strediskách, ale kladie tiež náročné požiadavky pri výbere dodávateľov. METRO je jediným veľkoobchodným reťazcom, ktorý má medzinárodnú certifikáciu bezpečnosti a kvality IFS.