Bravčové mäso je pre ľudský organizmus cenným dodávateľom proteínov, jedným z najdôležitejších zdrojov vitamínov skupiny B a obsahuje aj nezanedbateľné množstvo minerálnych látok a stopových prvkov ako je železo, draslík, selén a zinok. Každá časť bravčového, a to doslova od hlavy až po chvost, ponúka pestré možnosti spracovania. V sortimente METRO nájdete širokú ponuku kvalitného bravčového mäsa v rôznych úpravách, z ktorej si isto vyberiete podľa svojich predstáv.

Viac o bravčovom mäse

  • Delenie bravčového mäsa

    Bravčové mäso možno členiť podľa niekoľkých kritérií: podľa umiestnenia, akosti a spôsobov kuchynského spracovania. Medzi najvyužívanejšie časti patrí stehno, krkovička, karé, pliecko a sviečkovica – názorný prehľad umiestnenia jednotlivých častí bravčového nájdete tu.

  • Bravčové mäso na objednávku

    Vďaka našej mäsovej platforme, kde prebieha spracovanie čerstvého mäsa, sa môžete v ktorejkoľvek pobočke METRO obrátiť na vedúceho oddelenia mäsa s požiadavkou na špecifické rezy alebo iné úpravy danej suroviny. Spresniť možno aj spôsob balenia, teda veľkosť a počet jednotlivých kusov. Tieto špecifikácie vám umožnia jednoduchšiu a rýchlejšiu prípravu mäsitých pokrmov z vášho jedálnička.

  • Trvale nízke ceny bravčového mäsa

    Spoločnosť METRO garantuje trvale nízke ceny bravčového mäsa, ktoré sa pravidelne porovnávajú s konkurenciou a upravujú podľa situácie na trhu. Zákazníci tak majú možnosť kedykoľvek výhodne nakúpiť, a to bez ohľadu na akčné zľavy – nie sú teda nútení vytvárať si nadmerné zásoby ani blokovať finančné prostriedky.

Bravčové mäso Horeca Select

Bravčové mäso, ktoré ponúka exkluzívne METRO pod značkou Horeca Select, patrí k najkvalitnejším produktom na trhu. Pochádza výhradne zo slovenských fariem a pôvod každého kusa možno dohľadať až ku konkrétnemu farmárovi. Chovatelia sú okrem iného povinní kontrolovať a evidovať používané krmivo, vďaka čomu majú zákazníci istotu, že sú zvieratá kŕmené len kvalitnými surovinami. Vďaka starostlivému a dôkladnému spracovaniu je mäso už pri nákupe pripravené na varenie bez nutnosti ďalšieho čistenia alebo upravovania. Na všetky balené mäsá značky Horeca Select sa vzťahuje dvanásťdňová záručná lehota, v priebehu ktorej je možné mäso nechať vo vákuovom obale zrieť bez obáv zo straty kvality.