Naše príbehy

Anežka

Anežka, Product Manager

Ako si v METRO začínala a ako si sa dostala do súčasnej pozície?
V METRO som začínala na pozícii own brand manager. Neskôr sa mi podarilo byť súčasťou dvojročného medzinárodného trainee programu METRO POTENTIALS – READY TO LEAD, ktorý mi otvoril dvere v mnohých smeroch. Po programe som rok a pol pracovala v MAKRO Praha na pozícii project/change managera a pomáhala s nasadzovaním nášho IT harmonizovaného riešenia. Z pohľadu obchodu ma však najviac lákalo nákupné a operačné oddelenie, ktoré považujem za 2 základné piliere s najväčšou komplexnosťou. Preto som rada, že som po návrate na Slovensko v decembri 2017 mohla nastúpiť práve na oddelenie nákupu, kde som doteraz.

Prečo si chcela ísť pracovať do METRO?

METRO ako spoločnosť mi bola sympatická svojím medzinárodným charakterom. V rámci firmy je možnosť pracovať na mnohých medzinárodných projektoch a zúčastňovať sa aj na rôznych medzinárodných programoch, ktoré človeka posúvajú po pracovnej aj osobnostnej stránke. Okrem toho je METRO špecifické tým, že je považované za lídra vo svete gastronómie, a má tak na trhu špecifické postavenie.


Čo ti práca v METRO na Kampuse prináša?

Pri práci na kampuse prichádzam do kontaktu v podstate s takmer všetkými oddeleniami, čím sa zvyšuje komplexnosť, ale aj zaujímavosť práce. Zároveň vzhľadom na dynamiku práce zatiaľ nemám možnosť pociťovať stereotyp a stále sa niečo nové učím, vďaka čomu ma práca stále baví a napĺňa.
Jana

Jana, Konsolidátorka distribúcie

Ako si v METRO začínala a ako si sa dostala do súčasnej pozície?
V METRO som začínala na pozícii picker, z ktorej som prešla na súčasnú pozíciu konsolidátora.

Prečo si chcela ísť pracovať do METRO?

Pracovala tu moja známa, ktorá prácu v METRO hodnotila pozitívne. Ja som dovtedy v takejto veľkej spoločnosti nerobila, tak som to chcela vyskúšať. Vyšlo mi to a som rada, pretože ma moja práca stále baví.

Čo ti práca v METRO v predajni prináša?

Dynamickú prácu s ľuďmi, pri ktorej často vznikajú rôzne situácie, ktoré treba riešiť, a práve to ma na tom baví.
Jana

Jana, Zástupkyňa vedúcej oddelenia, interný tréner

Ako si v METRO začínala a ako si sa dostala do súčasnej pozície?
Bola som prijatá ako AP1 na zeleninu a postupne som prešla celým oddelením fresh (mlieko, mäso a ryby), kde som sa veľa naučila, a každé oddelenie bolo špecifické a zaujímavé. Po 7 rokoch som prešla na non-food na oddelenie sezóna. Ďalšou výzvou bola drogéria, kde som doteraz. Na oddelení som ako AP3 – zástupca vedúcej.

Prečo si chcela ísť pracovať do METRO?

Na začiatku som mala dve možnosti – pracovať na linke, alebo v obchode. Keďže obchod je mi blízky a mám rada komunikáciu s ľuďmi, tak jednoznačne METRO.

Čo ti práca v METRO v predajni prináša?

METRO ako spoločnosť mi ponúka možnosť rozvíjať sa rôznymi školeniami. Naučila som sa vnímať ľudí z iného pohľadu ako doteraz. Práca s ľuďmi je ťažká, ale prináša ovocie.
Marek

Marek, Obchodný zástupca

Ako si v METRO začínal a ako si sa dostal do súčasnej pozície?
Trinásť rokov som pracoval ako barman a profesijne som sa chcel posunúť ďalej. V METRO som začal pracovať na oddelení nápojov a začiatkom roka 2018 som sa začal zaujímať o voľnú pozíciu OZ pre HoReCa (hotely, reštaurácie, catering). Zúčastnil som sa na výberovom konaní, ktoré dopadlo pre mňa veľmi úspešne.

Prečo si chcel ísť pracovať do METRO?

Chcel som zmeniť kariéru a od kamaráta, ktorý je v METRO spokojný, som sa dozvedel o voľnej pozícii.

Čo ti práca v METRO v obchodnom tíme prináša?

Páči sa mi, že mám možnosť osobnostného rastu – nie je to len fráza, ale ak ukážete, že chcete, naučia vás to, čo k práci potrebujete. Naviac je tu priateľská atmosféra a šéf, ktorý ma motivuje.