Staňte sa naším zákazníkom. Je to jednoduché.

Získať METRO kartu

METRO vyzbieralo viac ako tri tony potravín pre ľudí v núdzi

METRO vyzbieralo viac ako tri tony potravín pre ľudí v núdzi

Bratislava (13.5. 2019)Potravinová zbierka, ktorú zorganizoval veľkoobchod METRO od 4. do 5. apríla 2019, sa stretla sveľkým úspechom. Vo všetkých šiestich predajniach sa podarilo vyzbierať spolu až 3 375 kilogramov potravín. Následne ich METRO poslalo chudobným ľuďom atakým, ktorí sa ocitli vťažkej životnej situácii.

„V súlade s našou filozofiou sa snažíme neustále pomáhať ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Preto sme sa aj tento rok rozhodli počas dvoch dní vo všetkých našich predajniach spustiť potravinovú zbierku. Naozaj sa tešíme, že sa do nej zapojilo toľko darcov,“ uviedla hovorkyňa METRO Cash & Carry SR Romana Nýdrle.

Prerozdelenie potravín mala následne na starosti Potravinová banka Slovenska. Je to občianske združenie shumanitárnym zameraním, ktoré zhromažďuje, skladuje aprideľuje potraviny rôznym charitatívnym organizáciám.

„Potravinová zbierka opäť po roku ukázala, že ak sa ľudia spoja pre dobrú vec, môže priniesť skvelý výsledok. Vyzbierané potraviny aspoň trošku pomôžu ľuďom, ktorí to nemajú ľahké. Môžem len vyzdvihnúť skvelú spoluprácu s veľkoobchodom METRO. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa nejakým spôsobom podieľali na tejto zbierke. Potravinová banka Slovenska potraviny prerozdelila medzi spolupracujúce organizácie.

S výsledkom zbierky sme spokojní, pomohla prežiť ľuďom v núdzi dôstojnejšie Veľkonočné sviatky,” zhrnul Marko Urdzik, riaditeľ Potravinovej banky Slovenska.  

Partnermi zbierky boli aj Bratislavská arcidiecézna charita, Rádio Jemné aspoločnosť Unilever. Ak si ľudia vobdobí pred Veľkou nocou zakúpili výrobky značky Unilever, časť zich predajnej ceny takisto putovala cez Potravinovú banku na pomoc ľuďom vnúdzi. Takýmto spôsobom sa vďaka firme Unilever vyzbieralo ďalších 1 632,45 eura.

METRO však pomáha ľuďom vnúdzi pravidelne. Každý rok do Potravinovej banky Slovenska odovzdá tony potravinových prebytkov, ktorým sa už blíži konečný dátum spotreby. Vo finančnom roku 2018 takto zhromaždilo až 120 ton potravín v hodnote 137 788 eur. Dlhodobo preto patrí medzi najväčších darcov do Potravinovej banky.

„Naše ciele sú jasné – vmaximálnej možnej miere zabrániť plytvaniu potravinami a pomôcť ľuďom. Odovzdávaním jedla dokážeme naplniť oba. Budeme sa naďalej snažiť, aby sa potraviny, ktoré nie sú nijako znehodnotené, no blíži sa im dátum spotreby, dostali kľuďom vnúdzi, dodala Romana Nýdrle.

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:
Kristína Krištúfková – AMI Communications Slovakia

E-mail: kristina.kristufkova@amic.sk, Tel. č.: +421948606 246

 

* * * * * *

 

METRO Cash & Carry je vedúcim medzinárodným špecialistom vo veľkoobchode apredaji potravín. Má zastúpenie v 35 krajinách sveta a zamestnáva viac ako 150-tisíc ľudí. Vo finančnom roku 2015/2016 dosiahlo tržby vo výške približne 37 miliárd eur. Spoločnosť poskytuje originálne riešenia na uspokojene regionálnych a medzinárodných potrieb svojich veľkoobchodných a maloobchodných zákazníkov. S predajnými značkami METRO/MAKRO Cash & Carry a Real, ako aj s dodávateľskými službami ainiciatívami digitalizácie, METRO stanovuje štandardy pre zajtrajšok: zameranie sa na zákazníka, digitálne riešenia a udržateľné obchodné modely. METRO/MAKRO Cash & Carry prevádzkuje viac ako 750 veľkoobchodov v 25 krajinách s počtom zamestnancov okolo 100 000. Viac informácií nájdete na www.metroag.de.

 

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov. Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika, priame nákupy vo veľkých objemoch, ale tiež služba Distribúcia, teda dovozu tovaru zákazníkom priamo do prevádzok umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny profesionálnych zákazníkov – na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru. Aktívne podporuje alianciu maloobchodných predajní Môj obchod, ktorá v súčasnosti spája 500 lokálnych predajcov po celom Slovensku. Viac na www.metro.sk alebo www.facebook.com/metro.sk.


Kontakt:


Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace
METRO Cash & Carry SR s.r.o.
Tel.: +420 220 389 521
romana.nydrle@makro.cz

Romana Nýdrle
Tlačová správa na stiahnutie