Staňte sa naším zákazníkom. Je to jednoduché.

Získať METRO kartu

PLASTY 2021

SPOLOČNE ZABRÁNIME TOMU, ABY SA DO OCEÁNU DOSTALO VIAC NEŽ 65 MILIÓNOV PLASTOVÝCH FLIAŠ

Spolu s našimi spoľahlivými partnermi v najbližších 12 mesiacoch znovu spracujeme a zrecyklujeme viac než 1 milión kilogramov* plastového odpadu.

Naše rozhodnutie zároveň pomôže zlepšiť životy stovkám rodín, ktoré vyhodené plasty zbierajú, a umožní im, aby získali prístup k životným potrebám, ako je napríklad vzdelanie, zdravotná starostlivosť atď.

 

* 1 milión kilogramov plastového odpadu zodpovedá 65 miliónom plastových fliaš.


0

Toto číslo ukazuje, koľko plastových fliaš vďaka nám a nášmu partnerovi, spoločnosti Plastic Bank, neskončilo v oceánoch. Za každých 50 centov, ktorými prispievame Plastic Bank, spracujeme a zrecyklujeme ďalší 1 kilogram plastového odpadu. 


Spolupráca prináša lepšie výsledky

Logo

INICIATÍVA SPOLOČNOSTI METRO

 
Logo

V SPOLUPRÁCI S PLASTIC BANK

 

NAŠI PARTNERI, KTORÍ S NAMI SPOLUPRACUJÚ NA ZNÍŽENÍ OBJEMU PLASTOVÉHO ODPADU

Partners

V spoločnosti METRO sme podnikli rozhodné kroky k tomu, aby sme znížili objem plastového odpadu, a teraz ponúkame široký sortiment produktov v udržateľnejších obaloch. Zároveň sme sa zaviazali, že do roku 2025 nahradíme obaly výrokov vlastných značiek ich udržateľnou alternatívou. Túto otázku tiež rieši mnoho našich spoľahlivých dodávateľov, ktorí plánujú nahradiť svoje obaly udržateľnejšou alternatívou, prípadne sa chystajú znížiť objem používaných plastov.

Vďaka tomu môže byť vaše podnikanie udržateľnejšie, pretože si budete môcť vybrať ekologickejšie výrobky svojich obľúbených značiek, bez nutnosti meniť svoje pracovné metódy a bez obáv, že dôjde k zníženiu kvality.

 

Obmedzte množstvo plastového odpadu skôr, než stratíte klientov

VAŠIM ZÁKAZNÍKOM NA EKOLÓGII ZÁLEŽÍ – A PRETO BY NA NEJ MALO ZÁLEŽAŤ AJ VÁM

Realita je taká, že 91 percent vyrobeného plastu sa nikdy nezrecykluje.** V dôsledku toho končí každoročne v oceánoch približne 8 miliónov ton plastov.*** Keby toto tempo znečisťovania pokračovalo, do roku 2050 by v oceánoch bolo viac plastov než rýb. *** Plasty sa rozkladajú pomaly a uvoľňujú mikroplasty, ktoré konzumujú morské živočíchy, čím sa následne stávajú súčasťou aj našej potravy. To mnoho spotrebiteľov prinútilo k tomu, aby prehodnotili svoje nákupné zvyky, a niektorí z nich sa rozhodli, že prestanú nakupovať produkty firiem, ktoré nepodporujú udržateľný spôsob podnikania.

Zdroj: ** National Geographic, „Planet or Plastic?“, 2018. *** World Economic Forum „The New Plastics Economy – Rethinking the future of plastics“, 2016.

Image
Image

Ďalšie tipy pre udržateľný rozvoj

 

ABY BOLO VAŠE PODNIKANIE UDRŽATEĽNEJŠIE

Jedným z tajomstiev, ako sa stať udržateľným podnikom, je zapamätať si 4 R – reuse, reduce, recycle, recover (opakované použitie, obmedzenie, recyklácia, nové spracovanie). Nižšie nájdete niekoľko tipov, ako môžu 4 R pomôcť znížiť objem plastového odpadu:

 

RECYKLÁCIA

Odpad správne trieďte, aby bolo možné plasty spracovať a znovu použiť. Ako obalový materiál a materiál na jedno použitie používajte recyklované plasty.

 

OPAKOVANÉ POUŽITIE

Vyčistite a znovu použite plastové nádoby určené na skladovanie alebo znovu naplňte už súčasné nádoby. Dajte prednosť materiálom a výrobkom, ktoré vydržia a sú umývateľné, pred tými, ktoré sú na jedno použitie.

 

OBMEDZENIE

Nepoužívajte plasty na jedno použitie a vyberajte produkty, ktoré nie sú balené v masívnom plastovom obale, napríklad zo širokej ponuky produktov METRO s udržateľnými obalmi.

 

NOVÉ SPRACOVANIE

Vyberajte si z ponuky udržateľných produktov METRO tie, ktoré sú balené do materiálov, ktoré možno znovu spracovať, recyklovať alebo kompostovať.