Zelenina

Ponuku zeleniny priebežne upravujeme a dopĺňame podľa aktuálnej sezóny, aby si naši zákazníci mohli dopriať to najlepšie, čo dané ročné obdobie ponúka. V sortimente METRO nájdete aj spracovanú zeleninu, ktorá urýchľuje kuchársku prípravu, znižuje náklady na personál a uľahčuje hygienu prevádzky. Náš prísny systém kontroly kvality zaručuje len prvotriedny tovar, ktorý uspokojí aj najnáročnejších konzumentov.Viac o zelenine

  • Platforma zeleniny

    Kvalita všetkých ponúkaných druhov sa dôkladne kontroluje na platforme v Jažloviciach. Každej dodávke nového tovaru venujú naši pracovníci maximálnu pozornosť. V prvom rade sa zameriavajú na dodržiavanie teplotného reťazca počas prepravy a tiež na stav obalov a etikiet. Ďalším krokom je kontrola parametrov jednotlivých kusov zeleniny – veľkosť plodu, teplota na povrchu a vo vnútri a tiež prítomnosť plesní a škodcov. Starostlivo skontrolovaná zelenina bez akýchkoľvek nedostatkov sa následne distribuuje do jednotlivých predajní.

  • Na mieru vašim potrebám

    Sortiment zeleniny sme rozšírili o praktické balenia v kartónoch strednej veľkosti, ktoré sú vhodné na široké spektrum podnikania. Hmotnosť obsahu sa pohybuje v závislosti od druhu tovaru od 500 g (napr. šaláty) až po 3 kg (napr. paradajky). V ponuke sú aj menej obvyklé odrody a vždy dbáme na perfektné triedenie podľa kalibrov. Každú sezónu ponúkame v tomto type balení asi 40 druhov tovaru. HoReCa zákazníci isto ocenia špeciálne balenie šalátov, byliniek a ďalšieho sortimentu, akým sú šampiňóny Cali v dvoch veľkostiach (35 mm+ a 55 mm+) a zemiaky Cali 5 kg podľa varných typov.

  • Naši dodávatelia

    Všetok sortiment zeleniny prechádza prísnou kontrolou kvality, ktorá začína starostlivým výberom producenta alebo dodávateľa. Dlhodobo spolupracujeme s lokálnymi farmármi, vybrané druhy zeleniny dovážame aj zo Španielska, Holandska, Talianska, Nemecka, Grécka, Poľska či Česka. Naši kolegovia v zahraničí vyhľadávajú najvhodnejšie preverené zdroje priamo u producentov a kontrolujú zeleninu ešte pred zberom. Profesionálny prístup zaisťuje dlhodobú stabilitu sortimentu a kvalitu dodávaného tovaru.

To najlepšie pre vás

Každý deň má METRO pripravený široký výber čerstvej zeleniny od tuzemských aj zahraničných pestovateľov. Rozmanitý sortiment prvotriedneho tovaru plne uspokojí váš dopyt a zaručí spokojnosť vašich zákazníkov. Ponúkame viac než 500 druhov čerstvej zeleniny – od desiatok druhov zemiakov, paradajok a listových šalátov až po koreňovú zeleninu, čerstvé bylinky alebo huby. Vyhovieme náročným požiadavkám gastronomických prevádzok na menej obvyklé suroviny a ponúkame aj spracovanú zeleninu pripravenú na okamžité použitie a špeciálne kalibrované balenia jednotlivých druhov.

Služby METRO