Staňte sa naším zákazníkom. Je to jednoduché.

Získať METRO kartu

VÍNO ROKU 2016

Víno roka 2016
Vybrané someliérmi spoločnosti METRO ako to najlepšie na váš stôl pre rok 2016.

VÍNO ROKA: VYBRANÉ ODBORNÍKMI

Odborníci na víno zo spoločnosti METRO každoročne starostlivo vyberajú jedno z najlepších svetových vinárstiev, ktoré vyrobí víno roka.
Partnerom na rok 2016 je Santa Rita – oceňovaná čilská značka známa svojim inovatívnym štýlom, najvyššou kvalitou a udržateľnými postupmi. Spoločnosti METRO a Santa Rita spoločne vytvorili víno roka 2016: Cavanza.

bernard
Bernard Filiol de Raimond,
riaditeľ globálneho vinárskeho manažmentu, METRO/makro
andrea
Andrea Alonso,
víťaz ocenenia „2010 Golden Nose,“
METRO/makro Španielsko: člen medzinárodnej výberovej komisie pre víno roka
carlos
Carlos Gatica
vinár a poľnohospodársky inžinier, vinárstvo Santa Rita

PROCES VÝBERU

Najskúsenejší odborníci na víno zo spoločnosti METRO každoročne hľadajú víno roka, ktoré by spĺňalo najvyššie nároky spoločnosti METRO na kvalitu, chuť, cenu a udržateľnosť. Nižšie je uvedený postup výberu vína roka.
PROCES VÝBERU

SANTA RITA: HLBOKÉ KORENE V ČILE

santa_rita
Santa Rita je hlboko zakorenená v čilskej pôde. Vinárstvo bolo založené v roku 1880 a hrozno pestuje na vybraných viniciach v blízkosti pobrežia a andských podhorí. Z hrozna sa vyrába špičkové a lahodné víno roka 2016 Cavanza, v ktorom sa spája čilský charakter s medzinárodným štýlom. Santa Rita sa pýši tým, že je to etická, udržateľná a ekonomická spoločnosť. Vinárstvo znižuje spotrebu vody, skla a energie prostredníctvom efektívnych opatrení, ktoré šetria planétu. Santa Rita takisto vlastní nespočetné hektáre certifikovanej bio poľnohospodárskej pôdy.


OBJAVTE CHILE

KVALITNÉ VÍNO PESTOVANÉ UDRŽATEĽNÝM SPÔSOBOM

quality-wine

Santa Rita sa pýši tým, že je to etická, udržateľná a ekonomická spoločnosť. Vinárstvo znižuje spotrebu vody, skla a energie prostredníctvom efektívnych opatrení. Spoločnosť Santa Rita vlastní nespočetné množstvo hektárov certifikovanej bio poľnohospodárskej pôdy a výrazne znižuje používanie hnojív. Za svoju snahu v Čile získala Santa Rita medzinárodne uznávané, prestížne ocenenia.


VYSKÚŠAJTE NAŠE VÍNA

Víno roku 2016
Víno roku 2016
Víno roku 2016