Mikulovská vinárska podoblasť je rozlohou najväčším vinárskym regiónom v Českej republike – zahŕňa 4 462 hektárov viníc, 30 vinárskych obcí, 177 viničných tratí a takmer 3 400 pestovateľov. Mikroregión Chránenej krajinnej oblasti Pálava sa hrdí excelentnými vínami s nezameniteľným charakterom a špecifickou mineralizáciou, ktoré patria k pýcham moravskej produkcie. Na ochranu miestnych odrôd a tradičných vinárskych postupov v regióne vznikli dve združenia vinárov – ustanovujúcimi členmi VOC Pálava založeného roku 2012 sú Vinárstvo Mikrosvín Mikulov, Vinárstvo Tanzberg a Vinselekt Michlovský. Ich vína s označením VOC sa vyrábajú z Rizlingu vlašského. Štvornásobným počtom členov a vínami VOC zo šiestich odrôd sa môže popýšiť o rok staršie VOC Mikulov.

Tipy zo sortimentu

 • Pálava, neskorý zber, Vinárstvo Sonberk

  Plava neskor zber Vinrstvo Sonberk

  Suché víno s prenikavou vôňou citrusov a škorice. Plná chuť s tónmi korenia a tropického ovocia výborne ladí s pokrmami orientálnej kuchyne.

 • Cabernet Sauvignon, výber z hrozna, Vinárstvo Kolby

  Cabernet Sauvignon vber z hrozna Vinrstvo Kolby

  Mnohonásobne ocenené suché víno s výrazným prejavom čiernych ríbezlí v chuti aj vôni. Výborne doplní hovädzie mäso a zložitejšie úpravy zveriny.

 • Ryzlink vlašský VOC, neskorý zber, Mikrosvín Mikulov

  Ryzlink vlask VOC neskor zber Mikrosvn Mikulov

  Víno originálnej certifikácie sa vyznačuje jemnou vôňou kvetov s nádychom vlašských orechov a minerálnou, korenitou chuťou. Hodí sa k hydine.


Viac o Mikulovskej podoblasti

 • Biele vína

  Bielym odrodám dominuje Rizling vlašský, ďalej Veltlínske zelené, Sauvignon a Chardonnay a nemožno zabudnúť ani miestne odrody Pálava a Aurelius.

 • Červené vína

  Z modrých odrôd prevažuje Svätovavrinecké, Frankovka a Zweigeltrebe. V posledných rokoch sa začal presadzovať aj Cabernet Sauvignon a Merlot.

 • Prírodné podmienky

  Región charakterizujú vápencové elevácie Pavlovských vrchov, na úbočiach ktorých sú rozšírené vápnité íly, piesky a sprašové náveje. Podnebie je teplé a suché.

Služby pre vás

Vinotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné víno, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok pomôžu tiež so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne organizujeme ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa zoznámiť so zaujímavými druhmi vína z nášho sortimentu.


Ďalšie vinárske oblasti a vína

 • Znojemská podoblasť

  Znojemska podoblast

  Za nezameniteľnú korenitú chuť a plnosť vďačia tamojšie vína ideálnym klimatickým podmienkam.

 • Burgundsko (Bourgogne)

  Burgundsko

  Burgundsko sa pýši vínami zvučných mien vyrábanými predovšetkým z odrôd Chardonnay a Pinot Noir.

 • Benátsko (Veneto)

  Benatsko

  Benátsko patrí k najproduktívnejším vinárskym oblastiam a ponúka pestrú paletu vín rozličných štýlov.

 • Slovenské šumivé vína

  Slovenské šumivé vína

  Ponuka aj kvalita sektov z produkcie domácich vinárov každým rokom výrazne stúpa.