Sicília je najväčším ostrovom Stredozemného mora a svojou produkciou sa radí k najvýznamnejším vinárskym regiónom Talianska. V súčasnosti sa miestni vinári snažia o návrat k tradíciám a pripravujú vína z tradičných autochtónnych odrôd. Najznámejším sicílskym vínom je Marsala, ktorá sa vyrába už od roku 1773, a to scelením troch odrôd a následným doliehovaním vínnym destilátom. Jediné miestne víno, ktoré nesie označenie D.O.C.G., je Cerasuolo di Vittoria – červené víno s výraznou ovocnou chuťou.

Viac o Sicílii

 • Biele vína

  Pri výrobe bielych vín hrajú na Sicílii významnú rolu predovšetkým odrody Carricante, Inzolia, Grillo a Catarratto. Prvé tri menované odrody tvoria základ pre výrobu slávneho vína Marsala.

 • Červené vína

  Najrozšírenejšími červenými odrodami sú Nero d´Avola, Perricone a Nocera. Pestuje sa tu aj pôvodom grécka odroda Malvasia a z tzv. medzinárodných odrôd dominuje Cabernet Sauvignon.

 • Prírodné podmienky

  Slnko, teplo a malé množstvo zrážok zaisťujú sicílskym vinárom optimálne podmienky na pestovanie viniča. Pôdy chudobné na minerály sú vhodné pre výrazné vína, najmä vo vysokopoložených svahoch.

Služby pre vás

Vinotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné víno, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok pomôžu tiež so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne organizujeme ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa zoznámiť so zaujímavými druhmi vína z nášho sortimentu.


Ďalšie vinárske oblasti a vína

 • Burgundsko (Bourgogne)

  Burgundsko

  Burgundsko sa pýši vínami zvučných mien vyrábanými predovšetkým z odrôd Chardonnay a Pinot Noir.

 • Znojemská podoblasť

  Znojemska podoblast

  Za nezameniteľnú korenitú chuť a plnosť vďačia tamojšie vína ideálnym klimatickým podmienkam.

 • Alsasko (Alsace)

  Alsace

  Alsasko leží v severovýchodnom výbežku Francúzska, v jeho produkcii dominuje biele víno.

 • Piemont (Piemonte)

  Piemont

  V charaktere piemontských vín sa odráža jedinečné podnebie ovplyvnené priľahlými horami.