Benátsko patrí k najproduktívnejším vinárskym oblastiam Talianska. Vinárske oblasti regiónu sa tiahnu od Gardského jazera pozdĺž predhoria Álp až k Benátskemu zálivu a k hranici Friuli. Z približne štyridsiatich pestovaných odrôd sa vyrobí okolo deväť miliónov hektolitrov vína, pričom štvrtina tohto množstva má status D.O.C. Medzi najvýznamnejšie apelácie patrí Valpolicella, Amarone della Valpolicella, Bardolino, Prosecco, Soave a Recioto di Soave.

Viac o Benátsku

 • Biele vína

  Z hľadiska množstva je najvýznamnejším benátskym vínom Soave, ktoré sa pripravuje z bielej odrody Garganega s podielmi Chardonnay, Pinot bianco alebo Trebbiana.

 • Červené vína

  K typickým modrým odrodám pestovaným v benátskych viniciach patria Corvina, Molinara a Rondinella, ktoré sa používajú pri výrobe vína Valpolicella, Amarone a Bardolino.

 • Prírodné podmienky

  Vinice vo svahovitých polohách sú orientované na juh a Alpami sú chránené pred studenými severnými vetrami. Zloženie pôdy je komplexné a má značný podiel štrku, piesku a ílu.

Služby pre vás

Vinotéky METRO vedú skúsení someliéri, ktorí vám odporučia nielen samotné víno, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami. Majiteľom gastronomických prevádzok pomôžu tiež so zostavením a realizáciou vínneho lístka. Pravidelne organizujeme ochutnávky, počas ktorých máte možnosť sa zoznámiť so zaujímavými druhmi vína z nášho sortimentu.


Ďalšie vinárske oblasti a vína

 • Côtes du Rhône

  Cotes du Rhone

  Rozľahlá oblasť pozdĺž rieky Rhône poskytuje pestrú škálu vín rozličných charakteristík a štýlov.

 • Sicília (Sicilia)

  Sicilia

  Slnko, teplo, minimum zrážok a zloženie pôdy dávajú základ vzniku elegantných druhov vína s výraznou vôňou.

 • Mikulovská podoblasť

  Mikulovska podoblast

  Excelentné vína z mikroregiónu Pálava patria k pýcham moravského vinárstva.

 • Talianske šumivé vína

  Talianske sumive vina

  Talianskym šumivým vínam dominuje Prosecco vyrobené z bieleho hrozna odrody Glera.