Víno

Vo vinotékach METRO nájdete široký výber vín z 18 krajín sveta vrátane toho najlepšieho z domácej produkcie. Ide o najrozsiahlejšiu ponuku na slovenskom trhu, ktorá pokrýva široký dopyt našich zákazníkov – od ľahkých stolových vín cez vybrané prívlastkové vína až po pravé šampanské a exkluzívne archívne unikáty. Z nášho portfólia si vyberú maloobchodníci, profesionáli z oblasti gastronómie aj skutoční znalci a milovníci vína.


Špičkové vína v ponuke METROSomeliér odporúča


Viac o víne

  • Exkluzívne vína

    Okrem obľúbených značiek je pre vás pripravené portfólio menej známych výrobcov, ktoré neustále obmieňame a dopĺňame o ďalšie kvalitné ročníky a odrody. V našej vinotéke nájdete napríklad kolekcie od štyroch najlepších vinárov vyhodnotených v prestížnej súťaži METRO Vinár roka. Vlastným dovozom pre vás METRO exkluzívne zaisťuje tie najlepšie vína z vinársky preslávených oblastí ako je Taliansko, Francúzsko, Rakúsko a Nový svet. Nájdete u nás aj široké portfólio vín, ktoré vyberajú naši zahraniční someliéri a ktoré sa vyrábajú výhradne pre METRO.

  • Výhodné ceny a zľavy

    Najatraktívnejšie ceny na tuzemskom trhu ponúkame najmä vďaka veľkým objemom nakupovaného vína. Vzhľadom na združený nákup pre všetkých 30 krajín, v ktorých naša spoločnosť pôsobí, poskytujeme nielen bezkonkurenčné ceny, ale tiež výborný pomer medzi cenou a kvalitou. Pravidelne pre vás pripravujeme najrôznejšie akcie a zľavy. Na vína predávané po fľašiach a kartónoch (ak nie sú označené akčnou cenovkou) poskytujeme zľavu 7 % pri kúpe celého kartónu alebo 6 rovnakých fliaš. Ak si kúpite mix 6 ľubovoľných fliaš do špeciálneho nosiča, ponúkame zľavu 5 %.

  • Výber someliéra

    Ponuku vín pre vás zostavuje tím profesionálnych someliérov. Vďaka tomu vo vinotéke nájdete len kvalitné vína, ktoré zastupujú nielen štandardnú tuzemskú produkciu, ale aj obľúbené a najpredávanejšie vína z celého sveta. Sortiment zahŕňa tiež zaujímavé kolekcie od menších vinárov alebo úplne unikátne vínne skvosty. Naši skúsení someliéri vám odporučia nielen samotné vína, ale aj vhodné kombinácie s pokrmami a pomôžu vám tiež so zostavením a realizáciou vínneho lístka.

HoReCa víno

Profesionálnym zákazníkom METRO registrovaným v odbore HoReCa je určená špeciálna kolekcia moravských vín pre gastronómiu, ktorú ponúkame za ceny ako vo vínnych pivniciach. Sortiment katalógu HoReCa víno je neverejný, nie je teda dostupný ostatným zákazníkom a nie je ani vystavený priamo na regáloch vinotéky. Ak máte o objednávku takejto exkluzívnej ponuky záujem, budete potrebovať špeciálnu kartu s logom HoReCa víno, ktorú vám zariadi váš obchodný zástupca METRO alebo zamestnanci pri pulte služieb partnerom.

Služby METRO