Sladkovodné ryby predstavujú cenný zdroj prospešných tukov, minerálov a tiež vitamínov A, D a skupiny B. Ich mäso navyše obsahuje ľahko stráviteľné bielkoviny s vysokým podielom esenciálnych aminokyselín, ktoré ľudský organizmus nedokáže vytvoriť a musí ich prijímať v potrave. METRO ponúka široký sortiment sladkovodných rýb za veľmi výhodné ceny, z ktorého si zaručene vyberiete podľa svojich predstáv.
Viac o sladkovodných rybách

  • Živé sladkovodné ryby

    V predajniach METRO si môžete okrem chladených a mrazených sladkovodných rýb v rôznych úpravách vybrať aj z pestrej ponuky živých rýb. Počas celého roka sú pre vás pripravené kapry, pstruhy, jesetery a sumce. S ohľadom na aktuálnu lovnú sezónu sa sortiment rozširuje o ďalšie druhy ako sú amury, šťuky, zubáče, tolstolobiky, liene a sivone.

  • Druhy sladkovodných rýb

    Sladkovodné ryby sa primárne delia na sedem radov, ktoré sa ďalej vetvia na jednotlivé čeľade a druhy. Medzi najznámejšie a v našich končinách gastronomicky najvyužívanejšie čeľade patria ostriežovité (zubáč, ostriež), kaprovité (plotica, červenica, lieň, kapor, karas, pleskáč), lososovité (losos, pstruh, sivoň, síh), šťukovité (šťuka) a sumcovité (sumec).

  • Sezónnosť rýb

    Ponuku čerstvých rýb v METRO ovplyvňujú obdobia výlovnej sezóny jednotlivých druhov. Podrobný prehľad sezónnosti rôznych rýb, ktorý vám pomôže sa v sortimente zorientovať a vhodne naplánovať menu pre vašich zákazníkov, nájdete v priloženom pdf súbore.

Služby pre vás

V rybárňach METRO vám naši predajcovia radi pomôžu s výberom rýb, poradia s kuchynskou úpravou a poskytnú rad užitočných informácií. Profesionálne školený personál zaistí aj kompletné očistenie a naporcovanie. Ryby na želanie zaľadujeme a zabalíme podľa vašich preferencií.