Plody mora ako sú krevety, ustrice, homáre a langusty patria medzi mimoriadne cenené delikatesy. Predtým boli tieto pochúťky výsadou prímorských oblastí, vďaka modernej chladiacej technike a stále dômyselnejšiemu systému prepravy si ich dnes môžu dopriať aj gurmáni zo vzdialenejších častí sveta. V ponuke METRO nájdete pestrý výber plodov mora v chladenej aj mrazenej podobe – medzi exkluzívne položky sortimentu patria živé kraby, homáre a langusty.


Viac o plodoch mora

  • Kôrovce

    Široký výber homárov, langúst, kreviet a krabov spoločnosti METRO uspokojí aj najnáročnejších zákazníkov. Špecialitou sortimentu sú živé kôrovce, predovšetkým langusta európska, homár severský, homár kanadský a rôzne druhy krabov (kamčatský, hnedý a zelený európsky). Ďalej ponúkame čerstvé tigrie a bielonohé krevety chované na farmách aj z voľného lovu. Súčasťou ponuky sú tiež balené kôrovce v chladenej aj mrazenej podobe, kuchynsky opracované a po tepelnej úprave.

  • Hlavonožce

    Hlavonožce patria ku gurmánskym pochúťkam obľúbeným predovšetkým v stredomorskej, ázijskej a orientálnej kuchyni. METRO ponúka čerstvé chobotnice, k dispozícii sú aj mrazené a predvarené. Mäkšie a jemnejšie mäso poskytujú sépie známe obsahom atramentového farbiva, ktoré sa využíva v potravinárstve napr. na farbenie cestovín. V sortimente nechýbajú ani kalmary (kalmáry), ktoré okrem obľúbených smažených krúžkov nabádajú k celému radu ďalších kuchynských úprav.

  • Mušle

    Lastúrniky alebo mušle a ustrice sa vyznačujú vysokým obsahom bielkovín, vitamínov a minerálnych látok a predstavujú tak nielen veľmi chutnú, ale aj nutrične hodnotnú potravinu. Pre labužníkov má METRO pripravené dva druhy ustríc v prvotriednej kvalite: ustrice jedlé, pre ktoré je typický okrúhly a plochý tvar schránky, a ustrice obrovské, ktoré sú robustnejšie a rozmanito tvarované. Súčasťou ponuky sú aj delikátne mušle slávky, konkrétne slávky jedlé a stredomorské.

Garancia kvality

Špecializovaná platforma rýb v Čechách zaisťuje okrem spracovania a distribúcie plodov mora do jednotlivých veľkopredajní METRO aj prísnu kontrolu ich kvality. Každá kategória aj každý druh majú stanovené znaky čerstvosti, ktoré sa hodnotia pre každý artikel. Okrem toho sa starostlivo kontroluje aj spôsob prepravy a správna teplota pri prevoze aj odovzdaní.