Morské ryby hrajú v ľudskej výžive dôležitú rolu a mali by byť pravidelnou súčasťou jedálnička. Rozličné druhy umožňujú nespočetné množstvo variantov kuchynského spracovania a zároveň dodávajú organizmu vysoké množstvo vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov. Rybacie mäso a v ňom obsiahnutý tuk sú cenným zdrojom vitamínu A, B12 a D, jódu, železa a tiež tryptofánu – aminokyseliny, ktorá podporuje činnosť nervovej sústavy.
Viac o morských rybách

  • Ryby zo všetkých morí

    Pokým sa ryby a plody mora dostanú na pulty veľkopredajní METRO, prejdú špecializovanou platformou rýb v Čechách. Čerstvý sortiment sa zaváža 5x týždenne, a to predovšetkým z Nórska, Grécka, Talianska, Francúzska, Holandska, Dánska, Rakúska a samozrejme aj zo Slovenskej aj z Českej republiky. Medzi naše zdroje patrí aj Severná Amerika, Juhovýchodná Ázia alebo Afrika.

  • Garancia kvality

    Kontrola kvality prebieha minimálne v troch fázach – kontrola dodávateľa, kontrola zakúpených rýb na špecializovanej platforme v Čechách a priebežné kontroly priamo v predajniach, ktoré uskutočňujú certifikovaní rybári. Najdôležitejšími kritériami je vzhľad ryby, pružnosť mäsa, vzhľad očí, farba žiabrí a vôňa, overuje sa aj spôsob balenia (dostatok ľadu, správne etiketovanie a pod.).

  • Sezónnosť morských rýb

    Paletu čerstvých rýb, ktoré ponúka METRO, ovplyvňujú lovné sezóny jednotlivých druhov. Exotické ryby, tuniak a mečiar sú k dispozícii celoročne s výnimkou letných mesiacov. Druhy ako treska a makrela sa lovia len niekoľkokrát v roku. Podrobný prehľad sezónnosti jednotlivých druhov, ktorý vám pomôže sa zorientovať a vhodne naplánovať menu pre vašich zákazníkov, nájdete v priloženom pdf súbore.

Legálny a ekologický rybolov

V sortimente rýb dodržuje METRO politiku udržateľného rozvoja a ekologickej zodpovednosti. Obchodný partner spoločnosti METRO je členom združenia Friends of the Sea. Kvóty odchytu sú nižšie, ale úradne doložiteľné. METRO ponúka 50 exotických druhov rýb, pri ktorých venuje spoločnosť maximálnu pozornosť tomu, aby dodávatelia dodržiavali prísne rybárske obmedzenia.