Ovocie

Každý deň má METRO pripravený široký výber čerstvého ovocia od tuzemských aj zahraničných pestovateľov. Rozmanitý sortiment prvotriedneho tovaru plne uspokojí váš dopyt a zaručí spokojnosť vašich zákazníkov. Ponúkame viac než 400 typov čerstvého ovocia a suchých plodov – od rôznych druhov jabĺk, hrušiek, citrusov a melónov po kivi, karambolu a rozmanité druhy bobuľovín. Vyhovieme náročným požiadavkám gastronomických prevádzok na menej obvyklé suroviny, ponúkame aj mrazené ovocie pripravené na okamžité použitie a špeciálne kalibrované balenie jednotlivých druhov.Viac o ovocí

  • Platforma ovocia

    Kvalita všetkých ponúkaných druhov sa dôkladne kontroluje na platforme v Jažloviciach. Každej dodávke nového tovaru venujú naši pracovníci maximálnu pozornosť. V prvom rade sa zameriavajú na dodržiavanie teplotného reťazca v priebehu prepravy a tiež na stav obalov a etikiet. Ďalším krokom je kontrola parametrov jednotlivých kusov ovocia – veľkosti plodov, teploty na povrchu a vo vnútri a tiež prítomnosti plesní a škodcov. Starostlivo skontrolované ovocie bez akýchkoľvek nedostatkov sa následne distribuuje do jednotlivých predajní.

  • Na mieru vašim potrebám

    Vďaka širokému sortimentu uspokojíme dopyt maloobchodníkov a vyhovieme aj náročným požiadavkám gastroprevádzok. METRO poskytuje okrem bežnej ponuky aj mrazené ovocie, ovocné džúsy, ovocné pyré a hotové ovocné šaláty, ktoré maximálne urýchľujú kuchynskú prípravu, znižujú náklady na personál a uľahčujú hygienu prevádzky. Sortiment ovocia sme navyše rozšírili o praktické balenia v kartónoch strednej veľkosti, ktoré sú vhodné pre široké spektrum podnikateľských aktivít. Hmotnosť obsahu sa pohybuje v závislosti od druhu tovaru. V ponuke sú aj menej obvyklé odrody a vždy dbáme na perfektné triedenie podľa kalibrov.

  • Naši dodávatelia

    Všetok sortiment ovocia prechádza prísnou kontrolou kvality, ktorá začína starostlivým výberom producenta alebo dodávateľa. Dlhodobo spolupracujeme s miestnymi farmármi, vybrané druhy ovocia dovážame aj zo Španielska, Holandska, Talianska, Nemecka, Grécka, Poľska a Českej republiky. Naši kolegovia v zahraničí vyhľadávajú najvhodnejšie overené zdroje priamo u producentov a kontrolujú ovocie ešte pred zberom. Profesionálny prístup zaisťuje dlhodobú stabilitu sortimentu a kvalitu dodávaného tovaru.

To najlepšie pre vás

Ponuku ovocia priebežne upravujeme a dopĺňame podľa aktuálnej sezóny, aby si naši zákazníci mohli dopriať to najlepšie, čo dané ročné obdobie ponúka. Vďaka systému kontroly kvality vám ponúkame len prvotriedny tovar a zjednotený pohľad na kvalitu zároveň garantuje, že špičkový sortiment nájdete vždy vo všetkých pobočkách.

Služby METRO