Smažené mäsové nugety sú obľúbené naprieč všetkými vekovými kategóriami. Podávať sa môžu ako hlavný chod aj chuťovka, k ich prednostiam patrí taktiež rýchla príprava.


940x200

Viete, že..?

Pri práci so surovým kuraťom je potrebné dbať na dokonalú hygienu. Kvôli predchádzaniu výskyte salmonel nákaze sa čerstvá kurčatá musia skladovať dobre zabalená a v chlade. Nezabúdajte na hygienické opatrenia aj pri príprave nuget.

Nugety môžete obaliť v strúhanke, v cestíčku či v kukuričných lupienkoch. Nemusíte je ale vždy len smažiť; nugety môžete napr. len uvariť s ryžou či kuskusom.

Okrem kuracích nuget ponúkame v sortimente METRO tiež nugety z rybieho mäsa, napr. z lososa.


Znaky

Najznámejšie sú nugety z kuracieho mäsa obalené v klasickej strúhanke alebo cestíčku, v ponuke je možné nájsť aj variant s kukuričnými lupienkami. Obľúbené sú taktiež produkty z rybieho mäsa – napríklad z lososa.

Využitie

Smažené nugetky sú alternatívou obľúbených rezňov, je možné ich podávať s pečivom, varenými zemiakmi, kašou alebo zeleninovými šalátmi. Vzhľadom na rýchlu a nenáročnú prípravu sú obľúbenou a rýchlo pripravenou chuťovku, ideálne doplnenou rôznymi dipmi, napríklad bylinkovým alebo cesnakovým. Uplatnia sa taktiež ako náplň do tortíl spoločne s čerstvou zeleninou a omáčkou na báze jogurtu alebo majonézy.Čerstvé mäso v METRO

V METRO vám ponúkame len to najčerstvejšie a najkvalitnejšie mäso - pozrite sa, ako je distribuované, spracované a kontrolované.

Morčacie nugety s tortillou

Masové nugety sa môžu stať základom ďalších jedál - spoločne so zeleninou ich môžete zabaliť napríklad do tortilly. Pozrite sa na recept Petra Stádníka!