Hovädzie predné ponúka najviac typov mäsa s najrôznejším kuchynským využitím, ktorému vládnu guláše a polievky. Okrem cenovo výhodného mäsa na varenie poskytuje aj vysokokvalitné časti porovnateľné s mäsom zadným (napr. pliecko vhodné na marinovanú pečienku a tatársky biftek) za priaznivejšiu cenu. Hovädzie pliecko poskytuje chudé mäso s väčším obsahom väziva. Oproti zadnému stehnu je tuhšie, potrebuje teda dlhšiu tepelnú úpravu, rovnako ako krk a podplecie, resp. pierko. To je vhodné aj na pečenie, zatiaľ čo najlacnejšie rebierko a hruď sa najlepšie uplatnia pri varení. Hovädzie predné (glejovka, močing) so špikovou kosťou je nepostrádateľná pri výrobe silných vývarov.

Tipy z nášho sortimentu

 • Hovädzie líčka 140

  Hovadzie licka 140

  Krátke mäso z lícnych kostí dobytka vyžaduje dlhú tepelnú úpravu, potom sa však premení na delikatesu.

 • Hovädzie predné bez kosti

  Hovadzie predne bez kosti chlad

  Vysokokvalitné mäso z krku sa okrem klasického dusenia a varenia hodí aj do pomalého hrnca.


Viac o hovädzom prednom

 • Pliecko

  Mäso z pleca je najvhodnejšie na pečenie, dusenie a varenie. Minútková úprava mu nesvedčí, pretože počas krátkej prípravy väzivo ani šľachy nezmäknú.

 • Krk

  Mäsitý krk pokrájaný na kocky sa najčastejšie používa na guláš, vcelku s kosťou sa môže tiež variť alebo pošírovať. Veľmi často sa spracováva v mletej podobe.

 • Na polievku

  Najlepšou voľbou je hruď, vysoké rebierko alebo glejovka s kosťou – doplní ich koreňová zelenina a koreniny. Silný a chutný vývar zaručí dlhé a pozvoľné varenie.

Objednávky na mieru

Vďaka novej mäsovej platforme METRO v Jažloviciach pri Prahe, kde prebieha spracovanie čerstvého mäsa, sa na nás môžete obrátiť s požiadavkami na špecifické rezy alebo iné úpravy danej suroviny. Spresniť možno aj spôsob balenia, teda veľkosť a počet jednotlivých kusov. Tieto špecifikácie vám umožnia jednoduchšiu a rýchlejšiu prípravu mäsitých pokrmov z vášho jedálnička.Ďalšie obľúbené druhy mäsa

 • Bravčové pliecko

  Bravcove pliecko

  Bravčové pliecko si vyžaduje dlhšiu tepelnú úpravu a je ideálne na prípravu dusených pokrmov.

 • Hovädzia sviečkovica

  Hovadzia svieckovica

  Najcennejšia a najžiadanejšia časť hovädzieho poskytuje krehké a jemné vláknité mäso.

 • Bravčové stehno

  Bravcove stehno

  Jedna z najhodnotnejších častí bravčového poskytuje jemné a obzvlášť chudé mäso.

 • Srnčie mäso

  Srncie

  Srnčie mäso má jemnú chuť a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa s chuťou zveriny ešte len zoznamujú.