Mäso a hydina

Široký výber čerstvého mäsa z dvadsiatich krajín sveta pre vás METRO pripravuje sedem dní v týždni. Vďaka prísnym štandardom kontroly uchovávania a predaja v špeciálne chladených miestnostiach máte istotu, že každý kúsok mäsa splní vysoké kritériá aj tých najnáročnejších gurmánov.
Vyberať môžete z ponuky regionálnej alebo zahraničnej produkcie hovädzieho mäsa, ponúkame aj lokálne alebo holandské teľacie, jahňacie zo Slovenska alebo Nového Zélandu, široký sortiment bravčového, ďalej kuracie a morčacie mäso slovenského pôvodu a chladené kačacie a husacie mäso z Francúzska a Maďarska. V našom sortimente nechýba ani zverina a špeciality ako je pštrosie alebo bizónie mäso, kurča z Bresse alebo mäso japonského dobytka wagyu. Viac než 800 variantov mäsa rozličných druhov a úprav za obzvlášť výhodné ceny má len METRO.


Vyberte si z našej bohatej ponuky


Mäso v METROViac o mäse

  • HACCP

    Každá prevádzka manipulujúca s potravinami musí dodržiavať princípy, ktoré zaručia nezávadnosť potravín a minimalizujú zdravotné nebezpečenstvá pre konzumentov. Systém analýzy rizika a stanovenia kritických kontrolných bodov označovaný skratkou HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) je odlišný pre rôzne typy prevádzok a jeho vypracovanie a dodržovanie patrí k základným úlohám prevádzkovateľa daného zariadenia. Zahŕňa niekoľko krokov, ktorých cieľom je podrobne analyzovať výrobný proces a určiť všetky možné riziká, ktoré by mohli mať za následok zdravotne nevyhovujúci stav potravín. V rámci METRO školení HACCP vám pomôžeme spracovať plán pre vašu prevádzku, zaškolíme vašich zamestnancov a pomôžeme aj s výberom vhodných dezinfekčných prostriedkov.

  • Objednávky na mieru

    Vďaka našej mäsovej platforme, kde prebieha spracovanie čerstvého mäsa, sa na nás môžete obrátiť s požiadavkou na špecifické rezy alebo iné úpravy danej suroviny. Spresniť možno aj spôsob balenia, teda veľkosť a počet jednotlivých kusov. Tieto špecifikácie vám umožnia jednoduchšiu a rýchlejšiu prípravu mäsitých pokrmov z vášho jedálnička.

  • Platforma mäsa

    Vďaka novej platforme na spracovanie a skladovanie mäsa v Jažloviciach možno reagovať na objednávky jednotlivých pobočiek a zároveň ponúknuť produkty upravené presne podľa požiadaviek zákazníkov. Priamo odtiaľ sa uskutočňujú aj nákupy od domácich aj zahraničných dodávateľov a prebieha tu prísna kontrola kvality. Okrem čerstvosti, správneho opracovania a tukového krytia sa starostlivo kontroluje rad ďalších aspektov, ktoré zodpovedajú predpisom medzinárodnej normy pre riadenie kvality IFS aj náročným požiadavkám skupiny Metro Group.

Balenie pre HoReCa zákazníkov a maloobchodníkov

Jednou zo služieb, ktoré spoločnosť METRO poskytuje, je špeciálne balenie mäsa podľa požiadaviek svojich zákazníkov. Pre maloobchodníkov sú to mäsá balené vo veľkosti vhodnej na ďalší predaj alebo klasické balenia čerstvého mäsa určené pre mäsiarstva. Zákazníci segmentu HoReCa si môžu objednať rôzne veľkosti balenia rovnakého produktu podľa potrieb konkrétnej prevádzky, egalizované porcie chladeného aj mrazeného mäsa identickej veľkosti a hmotnosti, ďalej mäso v kuchynskej úprave, špeciálne rezy aj špecifické druhy mäsa.

Ak máte záujem o túto službu, kontaktujte vedúceho oddelenia mäsa.