Súčasťou kancelárskej praxe je rad písomností a dokumentov, ktoré nie je nutné mať neustále po ruke, ale je potrebné ich uchovávať, na taký účel poslúžia archivačné boxy, krabice alebo kontajnery z odolnej lepenky, ktoré dokumenty bezpečne ochránia pred dlhodobým pobytom v sklade alebo suchej pivnici.

Viac o archivačných systémoch

 • Archivačné boxy

  Rôzne široké kartónové boxy a plastové stojany na ukladanie dokumentov alebo časopisov majú otvorený prístup zhora, takže sú vhodné na častejšie používané tlačoviny. Môžu stáť na písacom stole alebo sa dajú založiť do police. Niektoré kusy sa vyznačujú popisovateľným štítkom na chrbtovej strane, iné elegantným dizajnom.

 • Archivačné kontajnery

  Archivačné kontajnery z pevného kartónu sú pripravené na záťaž až 30 kg. Niektoré typy sa hodia na horizontálne alebo vertikálne ukladanie písomností, archivačné kontajnery s vekom alebo otváraním spredu sú určené na skladovanie zakladačov rôznych veľkostí. Kontajnery majú bočné otvory, aby sa ľahko prenášali.

 • Krabice s vekom

  Krabice s odkladacím alebo klopovým vekom znesú záťaž až 30 kg a sú pripravené uskladniť písomnosti kancelárie alebo domácnosti. Klopové krabice balené po piatich kusoch majú tiež nosnosť až 30 kg, avšak vďaka rôznym rozmerom majú takmer univerzálne použitie.

Vyberte si

Kancelársky sortiment METRO obsahuje dva vlastné produktové rady. Značka ARO predstavuje cenovo dostupné produkty, ktoré splnia očakávanie štandardnej kvality. Najvyššiu kvalitu bez kompromisov však prináša rad SIGMA, ktorý ponúka tovar porovnateľný so zavedenými značkami, ale za cenovo výhodnejších podmienok.


Mohli by ste tiež potrebovať

 • Zakladače

  Zakladace

  Pákové, krúžkové a závesné zakladače z odolného kartónu alebo plastu v klasickom aj modernom dizajne

 • Prospektové obaly

  Prospektove obaly

  Prospektové obaly formátu A3 a A4 – farebné, s chlopňou, na CD aj vizitky, zakladacie obaly A4 a A5

 • Skartácia

  Skartacia

  Skartovacie stroje pre domáce aj profesionálne využitie zlikvidujú papier, CD alebo platobné karty.

 • Tonery a cartridge

  Tonery

  Atramentové aj laserové tlačové kazety a tonerové zásobníky, alternatívny spotrebný materiál