Nevyhnutnou súčasťou triedenia dokumentov a prípravy prezentácií je orezávanie, zošívanie a dierovanie – dokumenty je potrebné prispôsobiť veľkosti zakladača, spojiť podľa potreby, predierovať a pod.

Viac o dierovačkách, zošívačkách a rezačkách

 • Rezačky

  Presný formát dokumentu pomôžu zariadiť kotúčové a pákové rezačky. Pre menšie kancelárie a domácnosti stačia manuálne rezačky, veľké prevádzky ocenia profesionálne elektrické rezačky. Podložky rezačiek majú predtlačené fotografické formáty a meradlá.

 • Dierovačky

  Dierovačky na bežné účely v domácnosti alebo v kancelárii dokážu hárkom papiera vytvoriť dva alebo štyri otvory, ktoré zodpovedajú rozmerom štandardných zakladačov. Majú zarážku, aby papier neskĺzol, a ľahko odnímateľný zásobník na odpad. Profesionálne dierovačky si poradia až s 80 hárkami naraz.

 • Zošívačky

  Manuálne alebo elektrické zošívačky a kliešte spoja až 20 hárkov papiera, blokové zošívačky si poradia aj so 110 hárkami. Zošívačky s dlhým dosahom, zošívačky na ploché šitie alebo s možnosťou otvoreného zošívania pomôžu vytvoriť dokument podľa vlastných potrieb. Ponuka obsahuje aj spotrebný materiál do zošívačiek.

Široký výber za priaznivú cenu

METRO pre svojich náročných zákazníkov pripravilo vlastnú značku kvalitného tovaru za dostupnejšiu cenu. Rad SIGMA prináša takmer 600 druhov kancelárskych potrieb v značkovej kvalite, avšak za cenu až o 15 % nižšiu. Široká ponuka výrobkov SIGMA zahŕňa všetko od písacích potrieb až po kancelársky nábytok a techniku, takže si ľahko vyberie miestny živnostník aj medzinárodná firma.


Mohli by ste tiež potrebovať

 • Papier

  Papier

  Biele aj farebné papiere do tlačiarní a kopírok, fotopapiere, kartóny na kreslenie aj špeciálne papiere

 • Zakladače

  Zakladace

  Pákové, krúžkové a závesné zakladače z odolného kartónu alebo plastu v klasickom aj modernom dizajne

 • Lepidlá a lepiace pásky

  Lepidla a lepiace pasky

  Priehľadné, baliace a obojstranné lepiace pásky, pásky do etiketovacích klieští, lepidlá všetkých druhov

 • Tonery a cartridge

  Tonery

  Atramentové aj laserové tlačové kazety a tonerové zásobníky, alternatívny spotrebný materiál