Cenová dostupnosť kancelárskej techniky umožňuje uskutočniť jednoducho v zázemí kancelárie alebo domáceho prostredia celý rad úkonov, pre ktoré bolo donedávna potrebné navštíviť špecializované pracovisko alebo tlačiareň. Kvalitnú prezentáciu a dokumenty možno pomocou používateľsky jednoduchších programov a vlastnej tlačiarne zvládnuť svojpomocne. Neostáva teda iné, než si zo širokej ponuky METRO vybrať ten správny prístroj.

Viac o tlačiarňach a skeneroch

 • Atramentové tlačiarne

  Vyberte si jednoduchú atramentovú tlačiareň na domáce účely alebo do svojej menšej kancelárie, alebo multifunkčný prístroj s kopírkou a skenerom do prevádzky väčšieho podniku. Tlačiarne možno ovládať cez pripojený počítač alebo pomocou LCD displeja. Kontakt s tlačiarňou zariadi USB kábel, LAN pripojenie alebo WiFi.

 • Laserové tlačiarne

  Laserovú tlačiareň je potrebné voliť podľa toho, či na prevádzkové účely kancelárie stačí čiernobiela verzia, alebo je nutný prístroj s farebnou tlačou. Bohatá ponuka zahŕňa jednoduché prístroje aj multifunkčné zariadenia, najdôležitejšie je okrem vhodného pripojenia vybrať aj potrebnú kvalitu tlače, ktorá sa môže pohybovať od 600 x 600 dpi do 1200 x 1200 dpi.

 • Pokladničné tlačiarne

  Ihličkové pokladničné tlačiarne sú vybavené odtrhávacou lištou a tlačia na obyčajný papier, prípadne s prieklepom. Pokladničné termotlačiarne potrebujú termocitlivý papier, ale nespotrebujú veľa energie a ponúkajú mnoho ďalších funkcií od možnosti graficky určovať podobu účteniek po signalizáciu pri úpravách nastavenia.

Zvoľte si správne

Na domáce účely alebo do menšej kancelárie sa skôr odporúčajú multifunkčné atramentové tlačiarne, ktoré lepšie tlačia obrázky a fotografie. Ich prevádzka je síce nákladnejšia, ale to pri menej častom používaní nezaváži. Laserové tlačiarne majú naopak v porovnateľnej kvalite vyššiu obstarávaciu cenu, takže sa hodia viac do väčších prevádzok. Podľa objemu a druhu tlače na pracovisku je nutné zvážiť vhodnosť jedného špičkového multifunkčného prístroja, alebo viacerých špecializovaných.


Mohli by ste tiež potrebovať

 • Papier

  Papier

  Biele aj farebné papiere do tlačiarní a kopírok, fotopapiere, kartóny na kreslenie aj špeciálne papiere

 • Tonery a cartridge

  Tonery

  Atramentové aj laserové tlačové kazety a tonerové zásobníky, alternatívny spotrebný materiál

 • Skartácia

  Skartacia

  Skartovacie stroje pre domáce aj profesionálne využitie zlikvidujú papier, CD alebo platobné karty.

 • Dosky, rýchloviazače, rozlišovače

  Dosky rychloviazace

  Papierové dosky, jednoduché, s chlopňami a vreckami, na gumičku aj šnúrku, rýchloviazače a rozlišovače