Sviečky sa predávajú v nespočetnom množstve tvarov a veľkostí. V predajniach METRO nájdete rad inšpirujúcich riešení na každú príležitosť. Vždy je dobré pozrieť sa, z akého materiálu sú sviečky vyrobené, pretože materiály vo veľkej miere ovplyvňujú vzhľad a kvalitu sviečky. Väčšina sviečok sa vyrába z parafínu. Pri dekoratívnych sviečkach sa používa stearín, ktorý udržuje ich tvar. Na výrobu vysokokvalitných dekoratívnych sviečok sa používa aj čistý včelí vosk. Kvalitná sviečka horí rovnomerne, nekvapká a nevytvára viditeľné sadze. Vonné sviečky prinášajú nádhernú kombináciu svetla a vône. Na výrobu takýchto vôní sa používajú éterické oleje a prírodné identické vône.

Tipy pre profesionálov:

Ideálna dĺžka knôtu je približne 10 – 15 mm. Dlhšie knôty majú tendenciu vytvárať dym a sadze. Knôty sa vyrábajú zo 100% bavlny a mali by sa zastrihávať nožnicami. 
Sviečky vždy umiestnite bezpečne do svietnika alebo inej vhodnej nádoby, aby ste predišli ich prevráteniu. Svietnik musí byť nehorľavý a odolný proti vysokým teplotám.   


Kde kúpiť čerstvé ryby a morské plody

Nájsť najbližšiu predajňu alebo Prezerať sortiment