Staňte sa naším zákazníkom. Je to jednoduché.

Získať METRO kartu

Zelenina

Zálievky a dipy

ZÁLIEVKY A DIPY

Nie náhodou pochádza slovo dresing z anglického výrazu ,,pre šaty´´. Zálievky a dipy totiž dokonale "oblečú" kvalitnú surovú zeleninu aj ďalšie potraviny a pomôžu im zažiariť v starostlivo poskladanej harmónii chutí.

PRESKÚMAŤ

 
Pestré šaláty

PESTRÉ ŠALÁTY

Šaláty majú v našom stravovaní pevné miesto po celý rok, ale v teplých dňoch a hlavne počas grilovačiek ich spotreba narastá. Množstvo druhov listových šalátov a ich kombinácie s ďalšími prísadami dávajú kuchárom priestor k nevšedným variáciám, ktoré nikdy neomrzia.

Pozrime sa na to bližšie.

PESTRÉ ŠALÁTY

 
ZELENINOVY BUFET

ZELENINOVÝ BUFET

Šalátom sa oplatí venovať rovnakú pozornosť a starostlivosť ako mäsu. Zelenina vaše menu vizuálne spestrí, odľahčí a navyše podporí dobré trávenie.

Ku grilovanému mäsu a rybám sa najlepšie hodí zeleninový šalát so zálievkou, prípadne výživnejšie varianty z pečenej zeleniny, strukovín, bulguru, quinoa alebo ryže. Šaláty navyše poslúžia ako predjedlo alebo občerstvenie medzi jednotlivými chodmi z grilu - nikto nebude hladovať a vy sa môžete v kľude venovať grilovaniu aj konverzácií.

ZELENINOVÝ BUFET

 
ZELENINOVA PREDOHRA

ZELENINOVÁ PREDOHRA

Čerstvej grilovanej zelenine v úlohe predjedla neodolajú ani nedočkaví milovníci steakov. Podobne ako mäso získa zelenina pobytom na rošte jedinečnú dymovú arómu a zvýrazní sa jej prirodzená chuť. Po tepelnom spracovaní navyše ponúkne škálu ďalších možností úpravy - poslúži pri príprave polievok, omáčok, dipov, nátierok a možno ju naložiť do oleja s bylinkami a uchovať pre neskoršie použitia. Papriky či baklažán? Ako ich správne upraviť?

Zistite viac ...

ZELENINOVÁ PREDOHRA